Byla objevena rozsáhlá síť tunelů ze Skotska do Turecka. Kdo je a...

Byla objevena rozsáhlá síť tunelů ze Skotska do Turecka. Kdo je a proč ji vybudoval?

17857

Archeologové odkryli tisíce podzemních tunelů z doby kamenné, táhnoucích se napříč Evropou ze Skotska až do Turecka. Výzkumníci jsou zmatení, protože naprosto nechápou jejich původní účel.

Německý archeolog Dr. Heinrich Kusch ve své knize Secrets of the Underground Door to an Ancient World uvedl, že tunely byly vyhloubeny doslova pod stovkami neolitických sídlišt po celé Evropě. Fakt, že 12000 let staré tunely přežily do dnešních dnů, podtrhuje, že muselo jít o obrovskou síť.

„Jen v samotném Německém Bavorsku jsme našli 700 metrů dlouhou síť tunelů. V Rakouském Štýrsku jsme našli 350 metrů.“, řekl. „V celé Evropě jich byly tisíce – od severu ve Skotsku až po Středomoří.“

Tunely jsou poměrně malé. Měří pouze 70 cm na výšku, což je tak akorát, aby člověk mohl prolézt. V některých místech jsou malé místnosti, skladovací prostory a místa k posezení.

Doba kamenná je první ze tří věků, na které dělí archeologie vývoj lidstva z hlediska prehistorického technologického pokroku. Kompletní výčet věků (chronologicky): doba kamenná, doba bronzová a doba železná. K přechodu z doby kamenné na do dalších věků mělo dojít přibližně 6000 let až 2500 let před naším letopočtem. To pletí pro většinu lidstva žijícího v severní Africe a Eurasii.

Přestože mnozí věří, že lidé doby kamenné byli primitivní, narážíme na neuvěřitelné objevy, jako například na 12000 let starý chrám zvaný Gobekli Tepe v Turecku, pyramidy v Egyptě a jiné stavby jako třeba Stonehenge v Anglii. Tyto stavby demonstrují rozsáhlé astrologické znalosti, které indikují, že naši předkové nebyli tak primitivní, jak o nich smýšlíme.

 

 

Objev této rozsáhlé sítě tunelů naznačuje, že lidé doby kamenné netrávili svůj čaj jen lovem a sběrem. Skutečný význam a účel těchto tunelů je stále předmětem spekulace. Někteří experti věří, že představovaly způsob jak se chránit proti predátorům, jiní zase míní, že představovaly způsob, jak se bezpečně přepravovat chráněni před nepříznivým počasím, nebo před válkami a násilím. Přesto v současné fázi nejsou vědci schopni skutečnou podstatu odhadnout, protože tunely zatím neodhalily všechna svá tajemství.

Zdroj: suenee.cz

loading...

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.