Tyto důkazy nasvědčují tomu, že ve starověkém Egyptě svítili pomocí elektřiny

Tyto důkazy nasvědčují tomu, že ve starověkém Egyptě svítili pomocí elektřiny

7745

Dnes bereme jako samozřejmost noční městské horizonty, pouliční osvětlení a celkovou sílu, která pohání naše moderní vymoženosti. Mohly by však mudrci starého Egypta a Mezopotánie mít znalosti o elektřině, elektrickém osvětlení, nebo dokonce o technologii založené na elektřině? Kvůli některým archeologickým nálezům by mohla být odpověď kladná. 14671243_1324262500938949_65418337855211689_n

Nejrozsáhleji spoléhat na důkaz toho, že staří Egypťané používali elektrické energie. Důkazem je reliéf v chrámu Hathor v Dendera, což ukazuje postavy stojící kolem objektu, který připomíná velkou žárovku.

Plug představuje to, co se jeví jako lotosový květ se stonky. Stroj kabelu podél spodní části uvnitř  žárovky je řádek podobný hadově spirále, který se snaží dostat ven. Podle zastánců hypotézy se jedná o elektrické osvětlení.

bateria5867_353763974_n

Von Däniken vytvořil pracovní model laboratorních žárovek, které emitují tajemné purpurové světlo. Použil stejné proporce, které zahrnují dva kovové nosníky a drát, který spojuje paprsky.

Ale jak mohlo dojít ve starověkém Egyptě k rozsvícení žárovky?
Artefakt Bagdád baterie ukazuje, že před tisící lety byla na Středním východě elekřina. Baterie se skládá z hliněné nádoby se zátkou z asfaltu. Dále zde prochází tyče ze železa, které jsou obklopeny měděnými válci.
Předpokládá se, že se nádoba naplaší běžkou kyselou látkou, jako je například ocet, a baterie začne fungovat.

egyptian-ankh-electric-oscillator-nikola-tesla

Tyto baterie jsou nejen teoretické zdroje energie. Někteří říkají, že jedna z budov v Egyptě je ve skutečnosti budova podporující elektřinu.

Starověké rostliny?

Tato myšlenka byla porpvé specifikována autorem a výzkumníkem Christopherem Dunnem v jeho knize „The plant in Giza” a “Lost Technologies of Ancient Egypt.”

Dunn říká, že královská komora se nachází v samém srdci Velké pyramidy a jeho centrální zařízení vyrábí energii.

Ve skutečnosti, Velká pyramida je převážně ze žuly, a žula je vyrobena z mnoha malých krystalů křemene, které když jsou vystaveny tlaku nebo vibrační energii, tak vytváření elektrické energie. Toto je známá vědecká teorie zvaná „piezoelektrický efekt“.

https://www.facebook.com/UFOkruhyvobilyainezahady/

loading...