Itálie chce ukončit pašování migrantů

Itálie chce ukončit pašování migrantů

1410

Italský ministr vnitra Marco Minniti má dnes odletět do Libye, kde se má setkat se starosty významnějších libyjských měst, aby společně diskutovali o ukončení pašování lidí z této země. Minniti plánuje podepsat dohodu s libyjskými úředníky, která bude zaměřena na boj proti obchodování s lidmi. Libyjští starostové ale dohodu podmiňují větší ekonomickou podporou za strany Itálie, aby udrželi hospodářský růst, protože stále více Libyjců vidí v pašování lidí výnosný zdroj příjmů, uvádí Der Standard.

„Obchodování s lidmi má důležitý ekonomický faktor,“ řekl Minniti italskému tisku v úterý. Italská vláda také požádá o pomoc jiné členské státy Evropské unie.

Členové italského ministerstva vnitra také navštívili Varšavu, sídlo Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž hranic EU Frontex, u které požádali o účast v boji proti ilegálním migrantům další země, tak aby lodě plné migrantů mohly cestovat do přístavů i v jiných členských zemích EU.

Mluvčí agentury Frontex Ewa Moncure prohlásila, že pro další země je „komplikované“, aby se k misi připojily, ale poznamenala, že je to teoreticky možné.

Jiné země však vyjádřily odpor vůči myšlence zahrnout další členské státy do této operace. Tvrdí, že tato myšlenka může jen povzbudit další vlnu migrace.

Během několika posledních týdnů se počet přistěhovalců, kteří připlouvají ke břehům Itálie drasticky zvýšil. Jen během 2 dnů požádalo až 13 500 migrantů o azyl!

Agentura Frontex, obvinila nevládní organizace, které zachraňují migranty několik kilometrů od pobřeží Libye z drastického zvýšení počtu migrantů, a zdůraznila, že tímto postupem pouze povzbuzuje ještě více lidí k migraci. Italští státní zástupci také potvrdili, že nevládní organizace se údajně dohodly s pašeráky lidí a jsou jakousi „taxislužbou“ pro migranty.

Matteo Salvini, vůdce strany proti migraci Lega Nord, je jedním z nejhlasitějších kritiků, kteří obviňují nevládní organizace a EU z financování a fungování této taxislužby, která vede k „destabilizaci“ italské ekonomiky. „Čekám na volby, aby Itálie mohla opět konstruktivně hájit své hranice. Dejte mi ministerstvo vnitra po dobu tří měsíců a uvidíte, jaký pořádek nastolím po celé Itálii. Nebudu čekat na Štrasburk, ani Brusel, ani na Merkelovou,“ řekl letos v květnu.

ZDROJ : breitbart.com

loading...