Saúdská Arábie investovala 70 miliard liber do vývozu wahhábismu

Saúdská Arábie investovala 70 miliard liber do vývozu wahhábismu

950

Největším finančním podporovatelem nejprogresivnějšího islámu je podle studie Henry Jackson Society se sídlem v Londýně, Saúdská Arábie.

Království doposud investovalo 70 miliard liber do vývozu wahhábismu do muslimských komunit v Evropě.

Wahhábismus praktikovaný v Saúdské Arábii je nejextrémnější výklad islámu. I teroristické sítě IS / DAESH citují ve svém džihádu ideologii vázanou k těmto kořenům. Na export této extrémní, nelidské ideologie do Evropy a do rezidentur muslimské komunity vynaložilo doposud království ekvivalent téměř 80 miliard euro. Informace vyplývá ze studie provedené Henry Jackson Society.

Tyto peníze čerpají nejen imámové, ale i další kazatelé jsou financováni za výklad této ideologie v Evropě, peníze putují i do úpravy literatury. Učebnice jsou upraveny prowahhábisticky.

Jak už to tak v historii občas bývá, evropským (západním) problémem jsou naši spojenci, především Saúdská Arábie, která exportuje nejradikálnější podobu Islámu, wahhábismus, a sponzoruje prakticky všechny teroristické organizace, včetně těch, které vraždí v Evropě i ve Spojených státech. V tomto případě je zásada, že „nepřítel mého nepřítele je mým přítelem“ poněkud sebevražednou mantrou. Své by o tom mohly vyprávět oběti teroristických útoků v USA (2001), Madridu, Londýně, Paříži, Bruselu atd., napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Řada imámů létá na  školení, zejména do Saúdské Arábie, aby tam byli poučeni o správném výběru slov v pátečních modlitbách. Mnoho mladých žoldáků, kteří odjeli do Iráku nebo Sýrie a tam se připojili k tzv džihádu bylo financováno Saúdskou Arábií a po skončení války se vracejí jako propagandisté wahhábismu do svých domovských zemí.

Ze závěru čtrnáctistránkové studie vyplývá, že většině islámsky motivovaných útoků v Británii a dalších evropských zemích může být zabráněno zvýšenou transparentností finančních zdrojů muslimských komunit.

Zdroj: prvnizpravy.cz

loading...