Blíží se válka s mimozemšťany?

Blíží se válka s mimozemšťany?

3302

Organizace s názvem METI (Messaging Extra Terrestrial Intelligence), která se zaměřuje na zprostředkování kontaktů s mimozemšťany oznámila, že zahajuje projekt, na jehož konci je vysílání pozdravů prostřednictvím mimořádně silných rádiových nebo laserových signálů k nejbližší hvězdě s názvem Proxima Centauri, která je vzdálena „pouhých“ 4,2 světelných let od naší planety,. Znamená to, že signály doputují k nejbližší hvězdě mimo naši sluneční soustavu něco více jak za 4 roky. Bude se Jednat se o vůbec první aktivní pokus o kontakt s jinými světy. Jak známo, kolem Proxima Centauri krouží nejbližší nám známá planeta mimo sluneční soustavu, nazvaná Proxima Centauri b. Tato planeta byla objevena Evropskou jižní observatoří (většina vyspělých evropských zemí je členem Evropské jižní observatoře. Od roku 2007 je členem i Česká republika) v srpnu roku 2016 a zdá se, že leží uvnitř tzv. obytné zóny (oblast kolem hvězdy, v níž by se mohl vyskytovat život) své červené trpasličí hvězdy. Podle presidenta METI Douglasa Vakocha bude vysílání pozdravů k Proxima Centauri pouze první krok, po kterém by mělo následovat vysílání k mnoha jiným souhvězdím.

Signalizace o naší existenci na jiné světy je odvážný a historický krok, který je z historického pohledu bezprecedentní. Mnoho vědců však považuje tento krok za neuvážený a dokonce nebezpečný. Stephen Hawking (geniální anglický teoretický fyzik , kosmolog , autor a ředitel výzkumu Centra pro teoretickou kosmologii na Cambridgiské univerzitě) nedávno prohlásil, že bychom neměli na sebe upozorňovat. Někteří vědci varují: „pokud jsou cizinci nepřátelští, je opravdu dobré, aby věděli, kde jsme“? Profesor Hawking zdůrazňuje: „každá civilizace, která bude schopna náš pozdrav rozluštit, může mít před námi náskok ve vývoji třeba i miliardu let. Pokud ano, budou mnohem silnější než my a nebudou nás považovat za cennější, stejně jako my třeba bakterie.“ „Skutečné riziko u mimozemské inteligence není zloba, ale kompetence,“ uvedl profesor Hawking minulý rok. „Super inteligentní mimozemská civilizace bude prosazovat dosažení svých cílů. A pokud tyto cíle nebudou v souladu s našimi, máme problémy“. Pro objasnění uvádí tento příklad: „Pravděpodobně nejste nepřítel mravenců, který se snaží je zahubit. Pokud ale máte na starosti projekt hydroenergetické zelené energie a mraveniště se nachází v oblasti, která má být zaplavena, je to pro mravence špatné. Lidstvo se nesmí ocitnout v pozici těchto mravenců.“

Kdo dal lidem z MEZI povolení zahájit signalizaci o naší existenci a poloze cizím civilizacím. Nikdo? Americká vláda? Neměl by celý svět říci? Svolejme vrcholné představitele z celého světa, aby přijali rozhodnutí. Pravděpodobně by to mělo být jedno z nejdůležitějších kolektivních rozhodnutí, jaké kdy může svět udělat.

loading...