Způsobují psí sebevraždy nadpřirozené síly?

Způsobují psí sebevraždy nadpřirozené síly?

1785

Zavedeme vás na jeden kamenný most ve Skotsku, blízko Glasgow. Je zcela unikátní tím, že zde spáchalo sebevraždu mnoho psů a to pouze z jednoho konkrétního místa. Starousedlíci museli umístit na začátek tohoto strašidelného mostu nápis s varováním, aby si majitelé své psí miláčky při přejití mostu uvazovali na vodítka!

Místní lidé se domnívají, že na mostu je vyskytuje vysoce koncentrovaná negativní energie, která byla způsobena vraždou novorozeněte, kterého jeho šílený otec hodil z mostu a sám se potom pokusil o sebevraždu. Někteří jdou ve svém tvrzení tak daleko, že přisuzují sebevraždy psů na mostě nadpřirozeným silám.  Většina psychotroniků, která most navštíví však tvrdí, že na žádnou negativní energii nenarazilo. Jak lze tedy vysvětlit ono sebezničující jednání psů různých plemen?

Řada uznávaných veterinářů zastává názor, že psi mohou trpět různými depresemi, které na ně „přenáší“ jejich pánečci. Je to třeba špatná nálada nebo naopak neúměrný pocit štěstí, malátnost, spavost, plačtivost nebo hyperaktivita. Že jsou psi se svými pány jaksi psychicky propojeni dokázal známý britský vědec Rupert Sheldrake experimentálně. Pán a pes byli po nějaký čas odděleny. Pes zůstal v domě majitele a majitel odešel do jiného domu v jiném městě. Okamžitě poté, co majitel psa se rozhodl jít zpět domů, pes se přesunul k oknu, kde trpělivě čekal na pánův příchod. Vědci ovšem o spojitosti psychiky pána a sklonu k sebevraždám na mostě pochybují.

Jaký mají tedy odborníci k této záhadě vysvětlení? Uvažuje se o tom, že v okolí je zdroj nějakého zvuku, který lidské ucho není schopno vnímat a pro psy je tento zvuk buď velmi nepříjemný nebo naopak velmi vábivý. Měření však žádný i podprahový zdroj zvuku neobjevilo. Jedno z vysvětlení může být pachová stopa, kterou na místě zanechají zvířata, která psy přitahuje. To by byl důvod, proč bezhlavě se ženou k okraji mostu a skáčou do hlubiny. Proč ale se to děje pouze na jednom konkrétním místě zatím nikdo nebyl schopen vysvětlit. Působí snad na mostě duchové zabitého novorozeně nebo se najde pro to nějaké jiné, vědecky podložené vysvětlení?

loading...