Itálie chce hromadně udělovat migrantům italské občanství

Itálie chce hromadně udělovat migrantům italské občanství

2038

V Itálii se někdo překonává v tom, jak dostat co nejvíce migrantů „legálně“do Evropy.

V italském senátu bude v nejbližší době posuzován zákon Ius soli (lat.,v překladu „právo místa“, je právní zásada, podle které dítě nabývá státní občanství toho státu, na jehož území se narodilo).

Podle tohoto zákona dostanou italské občanství všichni migranti narození v Itálii rodičům, z nichž jeden je držitelem povolení k pobytu po dobu pěti let.  A dále všichni migranti, kteří přišli do Itálie před dosažením 12 roku a po dobu 5 let navštěvovali školu či kurz.

Dostanou italské občanství a tím i statut Evropana a volný pohyb po EU, i když se jejich rodiče do Itálie dostali ilegálně a nemají právo na azyl.

Odpůrci tohoto zákona poukazují na to, že zákon automaticky považuje za integrované každé dítě, které splňuje tyto podmínky.

Z logiky věci vyplývá, že tyto děti ani nebudou hovořit italsky a ani nebudou mít důvod se učit italsky či přijmout italskou kulturu. Všechny tyto děti budou mít právo na sjednocení rodin, takže i jejich rodiny, které nemají právo na azyl, tento azyl nakonec dostanou.

Tento zákon povede jen k tomu, že se ještě více zvýší porodnost migrantů. Povede k tomu, že se do Itálie pohrnou těhotné migrantky z Afriky a Bangladéše a Itálie se stane vstupní branou neintegrovaných migrantů – Evropanů do EU.

Za přijetí tohoto zákona osobně intervenoval u italských politiků i papež František.

Tato změna zákona by umožnila udělit italské státní občanství až 2 milionům současných migrantů.

A pozor: Dolní sněmovna tento zákon již schválila!

 

Zdroj: zvědavec.org

loading...