Když Romové nechtějí pracovat …

Když Romové nechtějí pracovat …

9940

Nedávno uveřejněná statistika v deníku Právo informuje o tom, že 60% Romů nechce pracovat, protože se ani nesnaží hledat si nějaké zaměstnání, vyvrací některé často opakované předsudky. Jaksi totiž vrhá jiný obraz na informace o tom, že prý Romy nechce nikdo zaměstnat. Z hlediska tohoto faktu pak nelze toto tvrzení přesvědčivě dokázat.

Myslíme si, že chyba je opravdu v Romech samých, když se většina z nich ani nesnaží hledat si práci! Vymlouvat se na to, že mi stejně nikdo nedá práci, protože jsem Rom, když to ani nezkusím, je špatné. Ve skutečnosti to vyznívá tak: nechce se mně dělat, a tak se vymluvím na to, že jsem Rom a nikde mně nechtějí. To je přece daleko jednodušší než chodit do práce,ne?

Co s takovými lidmi dělat? A to platí pro všechna nemakačenka, nejen pro Romy. Již v Novém Zákoně svatý Pavel pronáší moudrou větu: „Kdo nechce pracovat, ať nejí.“ Komunisti to o necelých dva tisíce let později z Bible ukradli a zkrátili, „kdo nepracuje, ať nejí.“ Ovšem tím je řečeno vše. Ten kdo bez vážné příčiny odmítá pracovat, ať ani nejí, tedy ať jsou mu sociální dávky odebrány, protože evidentně bezdůvodně zneužívá pomoc od státu z daní občanů, kteří poctivě pracují.

Nechceme se dotknout všech Romů. Jsou i vyjímky, kteří umí pracovat. Zdravotní sestřičku v Domově seniorů ve Veselí nad Lužnicí to dotáhla až na vrchní sestru. Nedávno jsme viděli partu zdatných romských kopáčů a společnost A.S.A. dává v jihočeské metropoli příležitost Romům při úklidu města.

Jak je vidět, i Romové mohou pracovat, když chtějí.

Zdroj: Eportál

loading...