Podívejte se na šílená rozhodnutí světových diktátorů

Podívejte se na šílená rozhodnutí světových diktátorů

1322

O tom, že Recep Tayyip Erdogan je diktátor, už snad málokdo pochybuje. Zpackaný armádní puč v něm probudil svoje dávné ambice proměnit Turecko, někdejší proevropskou zemi, v čistě muslimskou velmoc. Jako správný diktátor trpí i jistou nedočkavostí ovládnout svět. Současně však vykazuje neschopnost ovládat i svou vlastní mysl. Víte, jak vypadala jeho aktuální pomsta za to, že Němci na jejich vlastním území nedovolili agitovat politikům před tureckým referendem? Nařídil, že pes rasy německý ovčák musí pryč ze služeb armády a policie! Proč? Protože nemá rád Němce a Angelu Merkelovou! Vy, Turci, žijící v Německu, tu ženskou nevolte, nařizuje! Ťukat si na čelo je zbytečné. Pohnutí mysli je totiž přímo spojené s duševní výbavou člověka, který se sice ve vypjatých chvílích může nechat ovlivnit momentální emocí, avšak ráno je moudřejší večera a zdravější úsudek je pak zpravidla lepším východiskem z problému. Když se ale ráno probudí diktátor, jen lituje, že stejné řešení neaktivoval ještě v noci.

Ještě další příklad toho, co se může dít v hlavách diktátorů: Čínský polobůh a magor v jedné osobě Mao ce -Tung prohlásil v roce 1958, že hlavní viník hospodářských neúspěchů Číny je vrabec. Zabíjejte tu okřídlenou metlu národa! A tak se vrabci plaší a vraždí na potkání. Dokonáno. A příroda pak vraždila taky! Na zemědělské lány nasadila škodlivé housenky a jiný hmyz, který neměl kdo hubit. Následovala totální neúroda a hladomor. Bylo z toho 20 milionů mrtvých. Tentokráte ne vrabců, ale lidí.

Filipínský prezident Rodrigo Duterte krátce po svém zvolení v květnu 2016 dal policii rozkaz, aby drogové dealery střílela na potkání. Věc zcela nevídaná a pohroma pro všechny, kteří si rádi šňupli a za prvním rohem byla droga k mání. Sláva! Účel světí prostředky. V ulicích hlavního města Manily byste potkali místo dealera spíše ledního medvěda. A pak se to stalo. Prezident Duterte nadále trval na tom, aby se v raziích po doupětech narkomanů pokračovalo. On sám totiž veřejně přiznal, že v minulosti „pár padouchů“ kvůli nedodržování zákona bez milosti zabil.Výsledkem byly hromady mrtvol lidí, se kterými zkorumpovaná část filipínské policie měla nevyřízené účty a o drogy se přitom nejednalo! A abych připomněl pozorným čtenářům: prezident Rodrigudez Duterte, je ten, který nazval nově zvoleného amerického prezidenta Trumpa „zkurvysynem“.

Pokračovat ve výčtu jiných diktátorů není třeba. A že i u nás byli diktátoři? V pravém slova smyslu ne! Byli to jen ochlastové řízeni z Kremlu, kteří se zbaběle třásli před jeho hněvem. Na svědomí však měli taky hezkou řádku nevinných životů. Jen svou podlost nesváděli na vrabce či drogové dealery. Sváděli ji na něco horšího. Na to, co jejich oběti nikdy neudělaly.

loading...