Rusové neradi Sorose, stojí prý za převraty v mnoha zemích světa

Rusové neradi Sorose, stojí prý za převraty v mnoha zemích světa

734

Ruská média si zřejmě zasedla na světového finančníka a multimiliardáře George Sorose. Informují totiž o tom, že Soros prý čelí obviněním z rozvratů politických režimů v zemích po celém světě. Rossijskaja Gazeta dokládá obvinění útržky z různých světových médií.

Americký obchodník a multimiliarář George Soros je podle deníku Rossijskaja Gazeta sponzorem mnoha revolucí po celém světě hrál hlavní roli v kolapsu měnových systémů v několika zemích. Nejznámějším případem je prý devalvace britské libry z roku 1992, což prý Sorosovi pomohlo k nabytí nejméně jedné miliardy dolarů.

Deník připomíná označení Sorose za „finančního teroristu“ z čínského vojenského dokumentu z roku 1999. Ten pojednává o jakési finanční válce, která bude ekvivalentem k té vojenské. „Hlavní postavou této části historie nebude státník a vojenský stratég, s největší pravděpodobností to bude George Soros,“ cituje deník server theepochtimes.com s tím, že Soros naplňuje znaky terorismu, jako je nadnárodní působení a hraní hry zcela bez pravidel.

Ruský deník připomíná, že Soros pochází z rodiny maďarských přistěhovalců. Vyrostl prý do role rusofoba, který prosazuje svržení režimů, které chtějí udržovat přátelské styky s Moskvou. Podle mnohých prý Soros disponuje „ďábelským instinktem a intuicí“, které vkládá do svých humanitárních fondů a nevládních organizací. Soros tak prý pomohl financovat revoluci v Srbsku z ledna roku 2001. Deník cituje americké periodikum Los Angeles Times když říká, že Soros hrál „klíčovou roli v dramatickém svržení prezidenta Slobodana Miloševiče prostřednictvím sítí fondů“.

V listopadu 2003 zas noviny Globe and Mail uvedly, že svržení gruzínského prezidenta Eduarda Ševardnadze „nese stopy Sorose.“ Článek citoval šéfredaktor jednoho z předních novin gruzínské Zaza Gachechiladze, který řekl, že „George Soros je podle místních zdrojů typ člověka, který plánoval svržení Shevardnadze.“ Podle deníku Daily Caller byl Soros také klíčovým hráčem ve finančním plánu destabilizace na Ukrajině a jeho následného konfliktu s Ruskem.

Podle jiných zpráv zase fond „Open Society Soros“ hrál významnou roli v takzvaném procesu Arabského jara, který destabilizoval několik arabských zemí. Open Society prý „financovala“ hlavní hlas opozice v Tunisku.

Soros je zároveň velkým odpůrcem současného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Přispěl také jeho protikandidátce v prezidentské volbě Hillary Clintonové částkou 25 milionů dolarů. Televizní kanál Fox News informoval v březnu roku 2016, že Soros a další dárci zahájili kampaň ve výši 15 milionů dolarů za to, aby hispánští voliči a přistěhovalci podpořili ve volbě Clintonovou a nikoliv Trumpa.

Podle ruského deníku „dnešní posedlost Sorosem na amerických finančních trzích“ připomíná předvečer kolapsu libry ve Velké Británii o čtvrt století dříve. Má to spočívat v tom, že prostřednictvím článků ve spřátelených médií nebo prostřednictvím propagace myšlenky nevládních organizací se Američanům vnucuje názor, že na burze v New Yorku vzniká bublina, která nemůže být důvěryhodná.

To však nemá představovat překážku pro Sorose, protože v roce 2016 došlo ke zvýšení jeho jmění o 100 miliard dolarů. „Mezitím osobní dluhy Američanů dosáhly nejvyšší úrovně v historii, a jejich reálný příjem zůstal na stejné úrovni po dobu tří let,“ píše Rossijskaja Gazeta.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...