Německý list cupuje dohodu o migraci: Bude fungovat, jen když ji dodrží...

Německý list cupuje dohodu o migraci: Bude fungovat, jen když ji dodrží uprchlíci

1059

Dohoda na omezení migrace mezi německými vládními stranami CDU a CSU bude fungovat jen v případě, že se ji rozhodnou dodržovat i uprchlíci. Jak by její naplňování vypadalo v praxi, pokud by do Německa znovu vyrazily statisíce běženců, není jasné. Napsal to dnes list Die Welt.

„Kompromis mezi CDU a CSU v otázce přistěhovalectví bude fungovat jen, pokud se ho budou držet i běženci a žadatelé o azyl a už nikdy si ve velkém počtu nezvolí cestu, která by pro většinu z nich mohla být nasnadě: v důsledku nouze prostě vyrazit,“ píše Die Welt, podle něhož to ale zřejmě uprchlíkům musí nejprve někdo vysvětlit.

Dohoda CDU kancléřky Angely Merkelové a CSU bavorského premiéra Horsta Seehofera počítá s limitem pro příchod běženců ve výši 200.000 ročně, aniž by přitom používala termín „horní hranice“. „Krátce řečeno: Horní hranice (pro příjem běženců) je mrtvá, ať žije horní hranice,“ komentuje to německý list.

Kompromis počítá také s tím, že Německo žádného žadatele o azyl neodmítne na hranicích. „Otevřené je tak nadále, co se stane, když přijde více lidí než avizovaných 200.000,“ konstatuje Die Welt. Na vrcholu migrační krize v roce 2015 jich bylo 890.000. Na případ, že by se něco podobného opakovalo, není podle listu dohoda připravena.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...