Pro zbourání vepřína jsme hlasovali jednomyslně, udal Herman ministry

Pro zbourání vepřína jsme hlasovali jednomyslně, udal Herman ministry

1638

Přestože je stále vládní jednání o odkoupení vepřína v Letech utajované, údajně do doby, než bude podepsána dohoda o odkoupení vepřína v Letech, ministr kultury Herman utajovaní porušil a  ostatní ministry prásknul, že jednomyslně hlasovali pro zbourání.

Takže všichni ministři vlády Bohuslava Sobotky odsouhlasili zbourání vepřína za cenu, která je před veřejností stále  utajovaná, aby ji tu veřejnost,  současní vládní činiletelé nenaštvali.
Jednomyslné rozhodnutí celé vlády ministr kultury Herman prozradil v rozhovoru, který odvysílal poslední zářijový pátek program ČT24 možná i proto, aby v tom nebyl sám, když se v případu vepřína v Letech tolik angažoval. Jeden čas  o některých ministrech kolovaly dokonce fámy, že byli při projednávání ve vládě proti tomuto symbolu politické licoměrnosti a neznalostí souvislostí, jak nazvala případ Strana práv občanů.

Nutno dodat, že k prodeji se nejostřeji vyjadřuje právě  Strana práv občanů, která nedávna vydala prohlášení upozorňující na  nepravdivé nebo zkreslené argumenty romských aktivistů, za které vystupuje vyhradně Čeněk Růžička.

„Památník v Letech u Písku je dostatečně pietně ošetřen a není třeba na místě dělat další úpravy,“  na tom se shodli členové sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, a to napříč politickým spektrem.

Nakonec i nedávný archeologický průzkum potvrdil, že budovy vepřína nebyly vystavěny na místě, kde byl již před válkou vybudovaný a za války zbouraný pracovní tábor.

„V Letech u Písku tak patrně bude vepřín vykoupený, následně zbouraný, pak celý pozemek bude  zrevitalizovaný a možná zde bude vybudovaný památník romského holokaustu o velikosti několika fotbalových hřišť. Vše bez jednání se zástupci samosprávy obce a s občany, kteří na tomto území žijí,“ napsal nám jeden ze čtenářů v tehcto dnech.
loading...