Trump: Severní Koreji hrozí brzo vojenský útok

Trump: Severní Koreji hrozí brzo vojenský útok

855

Prezident Trump vydal v sobotu tajuplné varování. Spekuluje se, zda neplánuje vojenskou akci proti Severní Koreji. President totiž prohlásil, že „jen jedna věc bude fungovat“, pokud jde o ukončení hrozby, kterou představuje Severní Korea.

„Prezidenti USA a jeho administrace vedou již 25 let rozhovory se Severní Koreou. Dohody, které byly uzavřené, nebyly dodržovány a obrovská částka kterou USA zaplatila nefungovala. Dohody byly porušovány ještě dříve, než inkoust z per amerických vyjednávačů uschl na papíře. Z vyjednávačů udělala Severní Korea hlupáky. Promiňte, ale jen jedna věc bude fungovat“ uvedl na Twitteru Donald Trump

Když se v sobotu večer zeptal jeden z reportérů při svém odjezdu domů do Severní Karolíny presidenta Trumpa co je ta „jedna věc“, Trump pouze odvětil: „To brzy zjistíte.“

Trump varoval, že ve čtvrtek večer přijde „bouřka“, kterou někteří interpretují jako kódované varování před vojenským konfliktem se Severní Koreou. Bílý dům však poznamenal, že se jedná pouze o „obecnou poznámku“.

Vlivný předseda senátního výboru pro zahraniční vztahy Bob Corker však varuje, že Donald Trump chápe prezidentský úřad jako svou reality show a vyhrožováním jiným zemím se mohou Spojené státy vydat na cestu ke třetí světové válce. „Mám kvůli němu starosti a každý, komu záleží na naší zemi, by měl být znepokojen,“ říká Corker.

loading...