Drahošovi podporovatelé teď litují? Pražská kavárna je totálně zmatená, směje se politik

Drahošovi podporovatelé teď litují? Pražská kavárna je totálně zmatená, směje se politik

2905

Kandidatura Mirka Topolánka na prezidenta hodně zamíchala kartami. Dostává se mu velké mediální pozornosti, rázem se vyšvihl mezi ty, o kterých se spekuluje, že by mohli porazit stávající hlavu státu Miloše Zemana.

„Fakt je, že Drahoš s Horáčkem vypadají proti Topolánkovi jak akvarijní rybičky vedle barakudy. Ale Zeman je pořád ještě něco jako Great White, i když s třemi harpunami v těle a s vylámanými zuby. Teď to teprve začíná být zajímavý,“ komentoval Drahošovu kandidaturu europoslanec ODS Jan Zahradil.

Politik se domnívá, že ti, kteří Drahoše podporovali, možná teď litují. „Těch pár velkých kluků z byznysu, co už zainvestovalo do Drahoše, si teď asi říká, jestli to nebylo předčasný,“ uvedl na sociálních sítích.

Poukázal také na fakt, že Topolánkova kandidatura hodně rozdělila některé politiky. „Funny as hell: zatímco Kalousek se pokouší dávat polibky smrti Topolánkovi, Pospíšil se již ovíjí kolem Drahoše. Pražská kavárna v totálním zmatení,“ rýpnul si.

Narážel tak na fakt, že stávající předseda TOP 09 Miroslav Kalousek Topolánkovu kandidaturu uvítal. „Do hry vstoupil kandidát, který se může prezentovat prokazatelnými zkušenostmi nejenom premiéra, ale i respektovaného předsedy Rady Evropské unie, což jsou zkušenosti, které jeho soupeři nemají.“ řekl Kalousek ČTK.

Na druhé straně europoslanec Jiří Pospíšil, který se bude na konci listopadu na sjezdu TOP 09 ucházet o Kalouskovo místo, dal jasně najevo, že jeho favoritem je někdo jiný. „Osobně budu v prezidentské volbě volit profesora Drahoše, protoče je to člověk, který může sjednocovat českou společnost a ve druhém kole má velkou šanci oslovit celý nezemanovský tábor a porazit současného prezidenta,“ uvedl na sociálních sítích.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...