Evropská policejní unie varuje: Evropa není připravena na příliv dalších uprchlíků

Evropská policejní unie varuje: Evropa není připravena na příliv dalších uprchlíků

1130

Nový průzkum policie v celé Evropské unii ukázal, že mnozí důstojníci se cítí naprosto nepřipraveni zvládnout další velkou vlnu migrantů. Uvádí, že je na tento gigantický úkol vyčleněno příliš málo pracovníků a materiálních zdrojů.

Zpráva vychází z průzkumu Evropské policejní unie (EPU). Koncem loňského roku byla položena policejním důstojníkům z Nizozemska, Německa, Španělska, Chorvatska, Srbska a Bulharska řada otázek. Podle výsledku průzkumu se mnoho policistů stěžovalo na špatné vybavení pro řešení migrační krize.

Vedoucí EPU Gerrit van de Kamp také varoval, že nedostatek zdrojů mohl dovolit džihádistům, aby se nepozorovaně dostali do Evropy.

Policie, která měla kontakt s migranty, také čelila problémům s přenosnými nemocemi. Ve zprávě se uvádí, že u 45 italských policistů se objevila tuberkulózu díky jejich kontaktu s migranty.

V Německu a balkánských zemích si policisté stěžovali, že migranti jsou stále více agresivní. Mnozí policisté se také domnívají, že jsou stále více zrazování svými politiky.

„Evropa bojuje proti nezákonnému překračování hranic, kriminalitě, přílivu uprchlíků a terorismu více než kdy předtím,“ řekl van de Kamp.

Niksa Nikodinovic, jeden z autorů studie, uvedl, že existuje velký problém s vybavením pro policisty ve východoevropských státech, zejména v Srbsku, Rumunsku či v Bulharsku.

Policie v celé Evropě nezvládá migrační krizi, což může vést až k lokálním násilnostem. Nejznámější je případ ze Silvestra z Kolína nad Rýnem v roce 2015, kde policie nezabránila více jak tisícům sexuálních útoků.

Švédské policejní síly také zaznamenaly velké problémy s nedostatečným financováním kontrolních stanovišť. Někteří švédští politici vyzývají k drastickým opatřením, na potlačení narůstajícího bezpráví ve vzdálenějších oblastech Švédska, včetně návrhu na vyslání armády k podpoře místní policie.

loading...