Islámský stát plánuje vánoční teror: Kromě Vatikánu prý chystá útoky i v...

Islámský stát plánuje vánoční teror: Kromě Vatikánu prý chystá útoky i v dalších velkých městech

2318

Britský list Daily Mail přišel s varováním před teroristickými útoky ve světě o Vánocích. Islámský stát spustil propagaci vánočního teroru po celém světě. Sociální sítě zaplnily obrázky teroristů v Londýně, New Yorku nebo Paříži. Již dříve přišla od IS prostřednictvím spřízněné agentury Wafa výhrůžka, podle které mají teroristé zaútočit ve Vatikánu.

Příznivci hnutí Islámský stát začali rozšiřovat obrázky, které mají symbolizovat teroristické hrozby v Evropě a ve Spojených státech. Stalo se tak jen několik dní poté, co se objevil první podobný plakát, na kterém řidič v kukle míří s výbušninami autem vstříc Vatikánu.

Nové obrázky jsou neméně děsivé. Na jednom stojí Santa Claus v New Yorku na jedné z nízkých střech. U sebe má červený pytel a vedle je nálož dynamitu. Celý obrázek doplňuje nápis: „Oslavíme Vánoce v New Yorku… již brzy.“

Teroristé také prostřednictvím zašifrovaných kanálů sdílejí obrázky z londýnské Regent street, z vánočních trhů před pařížskou Eiffelovou věží a z kopce nad Vatikánem.

Právě poslední obrázek obsahoval nejdelší poselství Islámského státu. Vánoce pojmenoval jako „křižáckou hostinu“ a vyzval k páchání násilí výkřikem: „Nedržte se zpátky s vaší krví, odměnou vám je ráj.“ Plakát také vyzývá k tomu, aby extrémisté „ukázali, co znamená terorismus“.

Připomeňme, že v období Vánoc k útokům docházelo i dříve. V polovině prosince minulého roku zabil terorista Anis Amri nákladním automobilem v centru Berlína 12 lidí a dalších nejméně 50 zranil. Jednou z obětí byla Češka žijící a pracující v Německu jménem Naďa Čižmár.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...