Drahoš se zlobí: Ztrácíte v průzkumech, tak chcete získat popularitu na můj...

Drahoš se zlobí: Ztrácíte v průzkumech, tak chcete získat popularitu na můj účet, vzkazuje Horáčkovi s Topolánkem

493

S blížícím se termínem prezidentských voleb napětí mezi jednotlivými kandidáty roste. Textař a producent Michal Horáček a expremiér Mirek Topolánek se často pouští zejména do někdejšího šéfa Akademie věd Jiřího Drahoše. A ten si to nenechal jen tak líbit.

Podle průzkumů je právě Drahoš největší hrozbou pro stávajícího prezidenta Miloše Zemana. V případném druhém kole by mu ale nahrával fakt, že má mezi voliči nejméně negativních hlasů a tudíž je přijatelný pro větší počet Čechů.

Na Drahoše se ale v posledních dnech snáší kritika ze strany dalších prezidentských kandidátů. „Když mluví, je to jako kdyby tekla destilovaná voda bez chuti a zápachu,“ prohlásil minulý týden Horáček na adresu Drahoše v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Topolánek ho pak kritizoval za to, že se nechce účastnit debat jednoho proti jednomu.

Sám Drahoš si ale podobné urážky nenechal jen tak líbit. Podle jeho slov soupeři pžrc volbou ztrácejí a tak se snaží získat větší popularitu na jeho účet. Blíže ale různé výpady proti své osobě komentovat nechce a neobává se prý ani toho, že by začal oproti nim v průzkumech ztrácet.

„Že bych kvůli nim špatně spal, to určitě ne. Z principu se ničeho nebojím. Je ale jasné, že většina protikandidátů Miloše Zemana si bude brát navzájem voličské hlasy,“ tvrdí Drahoš pro HN.

Drahoš říká, že nechce zbytečně jít do konfliktu s Topolánkem ani Horáčkem. „Čekal jsem docela se zvědavostí, co se stane po nástupu Mirka Topolánka do kampaně. Nástup měl razantní, ale mně připadá, že nijak zvlášť neboduje,“ domnívá se Drahoš.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...