Europoslanec za ANO odmítl diskutovat se zástupci SPD a KSČM. Je to...

Europoslanec za ANO odmítl diskutovat se zástupci SPD a KSČM. Je to pro mě neakceptovatelné, omluvil se divákům

556

V pořadu České televize se odmítl vyjádřit europoslanec za hnutí ANO Petr Ježek k uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Nelíbila se mu totiž účast členů SPD a KSČM v debatě.

V pátek večer se v pořadu Události, komentáře, který vysílá Česká televize, odmítl k otázce Jeruzaléma vyjádřit europoslanec Petr Ježek (nestr. za ANO). Připomeňme, že prezident Spojených států amerických Donald Trump ve svém prohlášení uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele, což popudilo nemalou část muslimského obyvatelstva. Proti výroku americké hlavy státu se bouří zejména Palestinci, protože východní část města je OSN uznána coby součást Palestiny.

V debatě na toto téma vystoupili člen europoslanec za KSČM Jaromír Kohlíček a expert pro zahraniční politiku za SPD Jiří Kobza. Jakmile moderátor položil Ježkovi otázku, dotázaný se omluvil s tím, že složení členů diskuze mu je proti srsti. „Složení diskutujících ve studiu je pro mě neakceptovatelné. Omlouvám se Vám i divákům a přeju dobrou noc,“ řekl Ježek v České televizi.

Petr Ježek tak znovu důrazně připomenul, že mu jsou strany KSČM a SPD jako možní podpůrci menšinové vlády hnutí ANO nesympatičtí. Proti možné spolupráci ANO, KSČM, SPD v dolní komoře Parlamentu se europoslanec se vymezuje už několik dní. Jeho názor sdílí i kolegové v europarlamentu, zejména Pavel Telička (nestr. za ANO). Oba na sociální síti twitter záměr premiéra Babiše o možné podpoře menšinového kabinetu ostře kritizují.

Podle Teličky představuje SPD bezpečnostní riziko a Okamurovi by se neměl dávat prostor.

Europoslanci otevřeně kritizují mj. zvolení Marka Kotena (SPD) předsedou Výboru pro bezpečnost v Poslanecké sněmovně či možnou dohodu mezi ANO, SPD a KSČM o toleranci menšinové vlády. Vláda Andreje Babiše požádá Sněmovnu o důvěru v lednu příštího roku.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...