Menšinovou vládu s podporou KSČM a SPD bych jmenoval, říká Drahoš. A...

Menšinovou vládu s podporou KSČM a SPD bych jmenoval, říká Drahoš. A Topolánek jen kroutí hlavou

922

Jiří Drahoš se v rozhovoru pro předvolební pořad Štrunc vyjádřil, že by jmenoval menšinovou vládu s podporou komunistů a SPD. Mirek Topolánek je tímto tvrzením šokovaný.

Prezidentský kandidát Drahoš nicméně v interview oddělil dvě věci. Podle něj je něco jiného, pokud by KSČM nebo SPD byly součástí koalice nebo by vládu tiše podporovaly. „Nejmenoval bych vládu s účastí komunistů a strany přímé demokracie (hnutí Svoboda a přímá demokracie). Pokud by měla tato vláda (menšinová) důvěru Poslanecké sněmovny, tak bych ji samozřejmě jmenoval,“ řekl profesor Drahoš.

Tato slova rozohnila dalšího prezidentského kandidáta Mirka Topolánka. „Jsem šokovaný vyjádřením Jiřího Drahoše,“ píše na své facebookové stránce bývalý předseda ODS. „Dosud Jiří Drahoš vystupoval proti tomuto spojení. Tato otočka o 180 stupňů dokazuje, že není zralý, silný a hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ dodává rival v prezidentské volbě.

„V tomhle směru musím respektovat ústavu. Prezident má určité pravomoci dané ústavou, ale jeho pravomoci nejsou nekonečné,“ vysvětluje Drahoš.

Zdroj: eurozpravy.cz

 

loading...