Uprchlíci v Itálií nechtějí jídlo,ale prachy …

Uprchlíci v Itálií nechtějí jídlo,ale prachy …

1107

NAŠTVANÍ UPRCHLÍCI PROTESTUJÍ: „DOST BYLO JÍDLA, CHCEME PENÍZE V HOTOVOSTI“. Imigranti si dali dostaveníčko před neziskovkou „Le Orme“, kolem 12. hodiny dne 6. listopadu 2017 za pokřiku „dejte nám peníze.“ Příčinou je, že hostitel asi 90 cizinců ulic Viale San Lazzaro e via Capri rozhodl, že část peněz pro žadatele bude určena na nákup jídla.

Ti však tvrdí, že se do zbylé částky nevejdou a že jde o skandál. Z původního kapesného 120 Eur na měsíc totiž dostávají nyní 75,–. Mluvíme však o částce, která je vyčleněná pouze k utrácení za hlouposti. Strava, cigarety, telefonní karty, oblečení a asistence jsou garantovány a mají hodnotu 35 Euro za den. Jak uvádí Celebron, tajemník Ligy Severu ve městě Vincenza, město je přijalo, zkusilo jim dát práci a nyní jsou v ulicích a protestují.

Za to vše je zodpovědný ten, který v těchto osobách vytvořil falešné iluze a otevřel dveře země, kde je nezaměstnanost mladých více než 40 %. Tím je podle představitele Ligy Severu aktuální vládní strana PD /Partito Democratico/, která samozřejmě neřekla, co má v úmyslu dělat se stovkami a tisíci žadatelů o azyl, kteří se bez cíle potulují ulicemi města. Mělo jít o dočasné přijetí, kde však ony sliby jsou…?

Zdroj: eurabia.cz

loading...