Názor: Jak česká média zavraždila Karla Slezáka

Názor: Jak česká média zavraždila Karla Slezáka

1566

Tento komentář se mi nepíše dobře, ale musím se k této situaci vyjádřit. Celá scéna, kdy se Karel Slezák snažil odehnat novinářské supy od na mol opilého kolegy, přičemž mu ruply nervy a dal několik ran pěstí novináři z iDNES, se mi zdála přehnaně nafouklá a trochu kazila pocit z vítězství pana prezidenta.

Bohužel frustrovaná pražská kavárna si po prohře Jiřího Drahoše svůj hněv vylila právě na panu Slezákovi. Ten byl okamžitě vyhozen ze syndikátu novinářů ale zejména byl jako nepřítel státu propírán dokola a dokola, některé pořady, například Newsroom ČT24, se na Slezákovi přímo vyžívaly.

Asi málokdo z nás si dokáže představit, jak neskutečný tlak to musí být, když si na Vás lidé ukazují na ulici, kdy se Vám posmívají, kdy Vám v jednom kuse zvoní telefon, kdy Vás provokativně živě na streamu postaví před novináře, kterému jste se již omluvil, čímž Vás chtějí potupit. Podáno bylo dokonce trestní oznámení, ze dne na den je z člověka opovrženíhodný zločinec. Své by mohla říct například i zdravotní sestra z Rumburku, která byla nespravedlivě obviněná z vražd pacientů a hon na ni byl neskutečný.

Karel Slezák ve svých 73 letech tlak novinářských hyen nepřežil. Budiž mu země lehká, my vám to páni novináři nikdy nezapomeneme, jste za jeho smrt přímo zodpovědní.

loading...