Horáček pění kvůli dění v Česku. Naše budoucnost bude velmi zlá, varuje

Horáček pění kvůli dění v Česku. Naše budoucnost bude velmi zlá, varuje

1855

Textař, producent a někdejší kandidát na prezidenta Michal Horáček se stále nemůže smířit s tím, že byl komunista Zdeněk Ondráček zvolen do čela komise pro dohled nad GIBS. Vinu na tom podle něj nese hnutí ANO.

„Pořád nevím, jestli je to dobré nebo ne. Ale nejen v dětství, nýbrž i ve stáří si vždycky přeju a dokonce věřím v tohle: že si to, co se stalo, vybere z mnoha cest do budoucnosti tu nejlepší. Proto jsem se pokusil věřit, že výrazný vítěz parlamentních voleb odpracuje to, co mělo být a dosud nebylo odpracováno. Vždyť takovou sílu určitě lze použít k velkému prospěchu,“ prozradil na sociálních sítích Horáček.

Jenže jak se zdá, ne vždy toto přání platí. „Teď – poté, co hnutí ANO spáchalo zásadním přispěním k Ondráčkovu zvolení symbolický útok na úctu k základním morálním hodnotám – musím bohužel připustit, že k žádnému prospěchu nedojde. Že po tomhle zpupném a cynickém činu už lze očekávat jen další devastaci zbytků slušnosti a důvodů věřit v pěknou budoucnost vlastní země. Takže řeknu už jen tohle: ANO – ne,“ napsal textař.

Horáček patří k Ondráčkovým nejhlasitějším kritikům. Hned po jeho zvolení prohlásil: „Zdeněk Ondráček, biřic okupantského režimu, v čele komise pro kontrolu GIBS. Jsou masarykovské ideály a étos 17.listopadu už jen nepotřebným harampádím? Ne! Pokud to připustíme, ztratíme Česko jako zemi, kde má smysl vychovávat děti a vůbec žít.“

Zareagoval také na slova například ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO), který je prý Ondráčkovým zvolením „zděšen“. „Členové ANO jsou prý z příspěvku svého hnutí k Ondráčkově jmenování „zděšení“. Jak se to projevuje? Připravují mimořádný sjezd? Organizují se k vyloučení pana Babiše ze strany? Nebo si vzali zápis pod peřinu a statečně si v něm podtrhávají nesouhlasnými vlnovkami?“ zajímá někdejšího prezidentského kandidáta.

Do hnutí ANO se kvůli novému šéfovi komise pro GIBS pustil i další neúspěšný prezidentský kandidát. „Heslo “Ano, bude líp” znamená komunistickou mlátičku Ondráčka v čele komise pro kontrolu GIBS? Díky, nechci,“ vzkázal.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...