Kompro fotky? Ano, jsem to já, přiznal Kalousek.

Kompro fotky? Ano, jsem to já, přiznal Kalousek.

1407

Na konci minulého týdne začaly na sociálních sítích kolovat „kompro“ fotky předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Na fotce z dětství je zachycen v pionýrském stejnokroji. Jeho političní konkurenti mu vyčítají, že sice káže proti komunistům, ale že v „mládí“ jednal jinak. Sám Kalousek svým kritikům zavřel pusu. A podpořil ho i jeden z jeho kolegů.

Fotky mladého Miroslava Kalouska se objevily například na twitteru mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. „Silný trumf ve prospěch Mirka!“ komentoval snímek mluvčí. „Roztomilé. Mládí, ideály…“ dodal k další.

Fotky sdílela také poslankyně hnutí ANO Taťána Malá. „Co se pan poslanec Kalousek v mládí naučil, dnes opět uplatňuje ve sněmovně. Káže morálku a ví přesně, co bychom měli,“ napsala.

Sám Kalousek se k fotkám přihlásil a potvrdil, že je na nich on. „Ano, jsem to já. Moji rodiče doufali, že když vstoupím do Pionýra, pustí mě bolševik alespoň na střední zemědělskou, když už ne na gympl. Doufali marně, musel jsem do fabriky. To bolelo víc, než jedna pendrekem. Můžete mi věřit, mám zkušenost s obojím,“ vzkázal těm, kteří jej kritizovali.

Politika TOP 09 se zastal také jeho kolega a europoslanec Jaromír Štětina. „Připojuji se k pionýrské diskusi. V roce 1953 (bylo mi deset), když umřel Gottwald mne základní škola jako vzorného žáka a pionýra poslala na Gottwaldův pohřeb. Pro kluka z malého města Dvora Králové to byl velký zážitek: poprvé jsem viděl Prahu a poprvé jsem viděl mrtvého člověka – Gottwalda vystaveného ve Španělském sále. Popisuju to dost podrobně v románu Bastardi. Zážitek pionýra na prezidentově pohřbu jsem přisoudil jednomu z hrdinů knihy,“

Štětina byl do europarlamentu jako nestraník za TOP 09, Už v roce 2004 byl zvolen do senátu jako nestraník za Stranu zelených. O šest let později se mu podařilo ve volbách do Senátu PČR v roce 2010 mandát senátora v obvodu č. 22 – Praha 10 obhájit, když kandidoval jako nestraník za TOP 09 a hnutí STAN. Jeho kritici mu ale často vyčítají, že byl před rokem 1968 člen KSČ. Stranickou legitimaci vrátil po sovětské okupaci.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...