Na Babiše zadupali a on stáhl ocas. Zřejmě budu odejit, zlobí se...

Na Babiše zadupali a on stáhl ocas. Zřejmě budu odejit, zlobí se Ondráček

287

Zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka o čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyvolalo u řady lidí nevoli, dnes proto vyjdou do ulic demonstranti hned v 11 městech. Také premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) chce navrhnout jeho odvolání. Sám Ondráček se nestačí divit, co se vlastně děje.

Babiš zřejmě podlehl tlaku a v neděli na sociálních sítích oznámil, že chce navrhnout Ondáčkovo odvolání. Pokud to udělá někdo jiný, bude prý hlasovat pro.

Babiš také upozornil na páteční absence poslanců Demokratického bloku, kteří podle něj mohli Ondráčkovu zvolení zabránit. Babiš sám ale v pátek nehlasoval, z jednání Sněmovny se omluvil. „Jsem zvědavý, zdali navrhnou odvolání Ondráčka. Pokud ano, tak já budu samozřejmě hlasovat pro jeho odvolání,“ uvedl v neděli šéf vlády v demisi. Ondráček byl přitom zvolen i hlasy poslanců ANO.

K dění se vyjádřil prostřednictvím facebooku i komunistický poslanec. „Přátelé, vám, kteří jste mi blahopřáli ke zvolení předsedy komise na kontrolu GIBS musím sdělit novou informaci, a to, že už předsedou dlouho nebudu Možná se to dostane i do učebnic občanské nauky nebo základů společenských věd,“ uvedl na sociálních sítích Ondráček.

„Na pana Babiše totiž zadupali, on stáhl ocas a na svém profilu uvedl, že navrhne mé odvolání. Bojí se prý nějakých demonstrací a dalších problémů. Jako kdyby jich on sám neměl až dost,“ uvedl a přidal odkaz na Babišův profil. Vyzval své příznivce, aby premiérovi napsali, co si o tom myslí.

„Omlouvám se a přiznávám, měli jste pravdu, pracovat pro zlepšení podmínek policistů a příslušníků ve výboru a podvýboru je smysluplnější. Těm příslušníkům, ale i ostatním, kteří ve mě vkládali naději se předem omlouvám, ale budu zřejmě odejit,“ posteskl si na závěr.

„Babiš je neuvěřitelný, když se volil Ondráček, tak v PSP ČR nebyl, nikdo z vedení ANO se vůči Ondráčkovi jasně nevymezil, poslanec Bláha ANO nám vysvětloval jak je Ondráček v pohodě a teď až lidé jdou do ulic, tak Babiš pragmaticky otáčí a chce Ondráčka odvolat. Blbce z nás dělá!,“ postěžoval si například exministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Nic zvláštního, klasický obrat Andreje Babiše. Co platilo včera, to neplatí dnes! Je to opravdu důvěryhodný partner Ondráček neměl být nikdy zvolen,“ uvedl na twitetru exposlanec ČSSD Václav Votava.

„Absolutní chucpe,“ okomentoval dění exministr pro lidská práva Jan Chojka (ČSSD).

„Chápu-li to dobře, budou zítřejší demonstrace na podporu Babiše za odvolání Ondráčka( viz můj minulý tweet). Nechceme-li být směšní, zítřejší shromáždění musí být proti Babišovi. Tam je veškeré riziko i zlo,“ napsal v neděli šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kaslousek.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...