Církevní charita vyhnala chudé Italy na mráz s jasným vzkazem: Pomáháme pouze...

Církevní charita vyhnala chudé Italy na mráz s jasným vzkazem: Pomáháme pouze migrantům z Afriky!

539

PADESÁTKA CHUDÝCH ITALŮ SE OBRÁTILA O POMOC NA CHARITU A CÍRKEV. BYLI ODMÍTNUTI S TÍM, ŽE POMÁHAJÍ POUZE IMIGRANTŮM! Asi padesát chudých Italů požádalo o azyl službu Caritas, ale ta jim zavřela dveře před nosem. „Pomáháme pouze chudým.“ Tak zněla jejich odpověď a nechali je v zimě po pět nocí.

 

Jsou mezi nimi jak dospělí, tak děti: Italové, kteří žijí před kostelem Duomo di Catania. Hlasitě požadují naplnění předvolebních slibů starosty (pan Bianco, PD), které rozdával před čtyřmi a půl lety. Sliboval ubytování, práci a vůbec pomoc rodinám a čtvrtím jako takovým. Bianco byl zvolen hlasy právě čtvrtí jako jsou Librino, Pigno, Villaggio Sant´Agata, San Giorgio a San Cristoforo – sliby, které jsou dokonce i natočené, avšak sliby chyby.

 

„Jsme zde dny bez jídla, bez pití a zoufalí: žádali jsme vícekrát o vyslechnutí, poslední možnost byla obrátit se na církev, protože nemáme ani to slíbené ubytování. A vůbec nevíme, kam jít.“ Avšak i farář pomoc odmítl, žadatele vyhodil, dokonce neposkytl ani dětem deky, ani vodu na zapití léků. Jaký to rozdíl ve srovnání s pomocí Afričanům!

 

29. listopadu skupinka z těchto lidí strávila jednu noc v katedrále, jak vysvětluje Giusi Tirelli. Ale druhý den ráno byli knězem vyhozeni. Nyní je uvnitř pouze jedna osoba, teta dotazovaného, paní Aurora De Luca, která odmítla odejít a pokračuje v boji zevnitř kostela.

 

„Pomohli nám pouze dobrovolníci a lidé chudí jako my. Když jsme se obrátili na Caritas, tak nám řekli, že pomáhají pouze imigrantům, že mají prostředky jenom pro ně. Ale i my máme děti, asi patnáct jich tu je, mnohé jsou nemocné, mají horečku a kašel. Zůstaneme zde, dokud nám starosta Bianco nesplní sliby z období před čtyřmi lety.“

 

loading...