Dehonestace tradiční rodiny jede naplno: ČT v předvečer velkého pátku vysílala Máte...

Dehonestace tradiční rodiny jede naplno: ČT v předvečer velkého pátku vysílala Máte Slovo o sňatcích homosexuálů!

5688

V pořadu České televize Máte slovo se na zelený čtvrtek hovořilo o homosexuálních sňatcích. Moderátorka Michaela Jílková krotila vášnivou debatu, do které se zapojili lidovec Jiří Čunek, módní návrhář Osmany Laffita i řada aktivistů, právníků či psychologů. Celá diskuze má pikantní dohrnu na sociálních sítích.

Mají homosexuální páry uzavírat manželství se všemi právy a povinnostmi s ním související, nebo jim stačí pouze registrované partnerství? Právě o této otázce se ve studiu vedla hodně emotivní debata.

Například módní návrhář Osmany Laffita vysvětloval, že nechce být občanem druhé kategorie a nemít stejná práva, jako zbytek společnosti. Čunek naopak tvrdil, že lidská společnost je od nepaměti založená na reprodukci, a že pokud bude podporovat netradiční svazky, jimiž homosexuální páry jsou, tak vymře.

Celou debatu na ČT a především její načasování na sociálních sítích kritizoval český politik, někdejší poslanec a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky Václav krása, „Zásadně protestuji proti chování ČT. Je ostudné, že v předvečer největších křesťanských svátků vysílá pořad „Máte slovo“ s pí. Jílkovou, kde je dehonestována tradiční rodina,“ zlobí se Krása.

„Místo toho, aby se ČT seriózně zabývala přicházejícím svátkům, tak zvolí téma, které je proti základním postulátům křesťanství, které je postaveno na rodině – muže a ženy. Téma homosexuálních párů a snaha uzákonit tyto svazky jako rodinu, je opakovaně na ČT vracena,“ kritizuje ČT politik.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...