Zeman je vlastizrádce, píše psycholog. Jste nula a zločinec, nadávají mu lidé

Zeman je vlastizrádce, píše psycholog. Jste nula a zločinec, nadávají mu lidé

438

Málokterá česká politická osobnost štěpí veřejné mínění v naší zemi tolik, jako Miloš Zeman. Jedni jej hluboce uznávají pro jeho intelekt a jistou lidovost, druzí jej pokládají za ostudu České republiky a nemohou mu přijít na jméno.

Miloš Zeman je vlastizdráce. S tímto tvrzením přišel nedávno ve svém blogu na Aktuálně.cz známý český psycholog Bohumil Sláma. O co svá tvrzení opírá? Svoji argumentaci začíná v minulosti. „vyjma Václava Havla máme od roku 1948 pouze prezidenty, za které se musíme stydět. Všichni včetně Klause nás táhli z Evropy na východ.“ píše.

Podle něj zradil český národ i Ludvík Svoboda. „Patří mezi ně bohužel i Ludvík Svoboda, o kterém mnozí historici tvrdí, že byl tajným sovětským agentem, byť zřejmě hlavně ze strachu, a o kterém mi moji rodiče řekli, že v Únoru 48 zradil (dodnes se cituje jeho tehdejší výrok, že armáda nepůjde proti lidu, přičemž z osobní zkušenosti dobře věděl, co bolševismus udělal s ruským lidem a co nás tedy čeká). V roce 1968 podepsal Moskevské protokoly a pak už vůči Rusům dělal jen servilní politiku.“

Podle Slámy je příklon k Rusku nebezpečný a země na něj doplatí. „Připomínám to hlavně proto, že na příklon k Rusku jsme těžce doplatili a že se to může opakovat. Dej ruskému vlku prst a sežere tě celého (jak se stalo Benešovi). V tom, co tento vlk dělal nám, Východnímu bloku a některým jiným zemím, pokračoval pak v Afgánistánu, kde se stal prapůvodcem všech dodnes trvajících válek, potom v Gruzii, v Čečensku, na Ukrajině a nyní v Sýrii, kde chrání jednoho z největších zločinců současného světa Asada.“ píše psycholog.

Uvádí dále, že na tradici komunistických prezidentů navazuje nyní Miloš Zeman. „My, kdo jsme všechny proruské prezidenty (obvykle i první tajemníky KSČ) zažili a máme přes jejich devastující vliv ještě alespoň zbytky zdravého rozumu, dnes můžeme jen s úžasem sledovat, co si i náš poslední, „demokratický“ prezident už delší dobu dovoluje. Jak dokázal zmanipulovat nemalou část našich lidí a vymýt jim rozum a paměť.“

Před takovým postupem důrazně varuje. „Už třeba jen proto, že ruská politika je ve světě snad nejprolhanější a nejpodvodnější a že je prosáklá do všech vrstev ruské společnosti.“. A ve svém textu nešetří ani Putina. „Bývalý důstojník KGB, vyrostlý v silně autokratické společnosti si po vzoru téměř všech jiných dřívějších i současných autokratů řekl, že potřebuje nějakého velkého nepřítele, a vybral si v linii sovětských stereotypů Západ. Že na to jeho země po všech stránkách doplatí, mu bylo vedlejší, neboť na prvním místě se ocitla jeho potřeba posílit vlastní moc. Rusko bude sice bez spolupráce se Západem zaostávat a usychat, on však poroste nebo se přinejmenším dlouho udrží.“

Sláma dále zopakoval, že Zeman je podle něj osoba s psychickými problémy. „O tom, že Zeman je anetickou a dnes již spíše do psychopatie degradovanou osobností, jsem už opakovaně psal. Dál na tom trvám a mezi odborníky, tj. mezi psychology, psychiatry, neurology a geriatry zdaleka nejsem sám. Je to jasné, popírat to mohou z odborníků jen lháři, z ostatních pouze obluzení zaslepenci. Zeman škodí, je nenapravitelný a vzhledem k jeho počínající senilitě se to bude pouze dál zhoršovat.“.

Do Slámy se kvůli sepsanému textu ostře pustili někteří diskutující pod jeho blogem. „Slámo, vy jste nula, nula nic, proč by se měl pan prezident s vámi zahazovat. Pokud ovšem schvalujete válečný zločin USáka, který se včera odehrál v Sýrii, jste také zločinec. Protože schvalování zločinu je také kriminálním činem.“ píše mu někdo, kdo se do diskuse zaregistroval pod přezdívkou Ladislav Groessling.

Objevily se ale i pochvalné příspěvky, jež se Slámou souhlasí. „Zeman je vlastizrádce, který slouží Rusku nikoli Česku, to je snad jasné každému, kdo má v hlavě mozek.“ píše uživatel vystupující pod iniciálami M.W.

Zdroj: eurozpravy.cz

loading...