Afričtí uprchlíci v Itálií: „Nejsme tu za prací, ale abyste nás vydržovali.“

Afričtí uprchlíci v Itálií: „Nejsme tu za prací, ale abyste nás vydržovali.“

16774

STAROSTA NABÍDL IMIGRANTŮM PRÁCI. Přijali tuto nabídku s povděkem? Nikoliv.  „Nejsme tu za prací, ale abyste nás vydržovali.“ Nutné říci, že pan starosta Zatti je k uprchlíkům velmi vstřícný, vždy je přijímal, a to i nyní, Lize navzdory. Z této situace byl však velmi rozezlený, nechtěl po nich nic extra, pouze vyčistit některé cesty, které vedou k turistickým atrakcím. „Cítíme se zneužiti, nechceme“, zněla jedna z odpovědí.

Naštvaný starosta žádal o jejich přesun do jiné lokality, neboť to nebylo ani první odmítnutí. Dva z dotyčné skupiny byli nadřízenými úřady přemístěni, avšak s konstatováním, že dle zákona nelze do práce nikoho nutit.

 

Situace se dále vyhrocovala, dalších 22 žadatelů o azyl, převážně Afričanů a hostů bývalého hotelu „La Lucciola“, začalo protestovat a klást odpor tak, že musely zasáhnout pořádkové síly, až k večeru se situace uklidnila. Vzbouřenci zatím zůstanou v zařízení, protože násilné vyklizení se setkalo s nepochopením nadřízených úřadů. Pokud se tedy sami hosté nerozhodnou místo dobrovolně opustit…

 

Zdroj: eurabia.cz
loading...