Dva útoky v Paříži za jeden den! V tom druhém migrant nůžkami...

Dva útoky v Paříži za jeden den! V tom druhém migrant nůžkami pobodal muže do krku, pak napadl kolemjdoucí

982
Francouzská policie

V Paříži došlo v krátké době už k druhému útoku bodnou zbraní. V neděli pozdě večer muž původem z Afghánistánu na severovýchodě Paříže poranil nožem sedm lidí. Dnes pak došlo k dalšími incidentu.

 

Francouzská média informují, že útočník s nůžkami bodl do krku pošťáka. Policie, která byla dnes ráno přivolána do 11. okresu francouzského hlavního města, podezřelého po útoku zpacifikovala, použila na něj taser, uvedla stanice France 3 TV.

 

Útočník, jehož totožnost není známá, byl zatčen v Rue de la Roquette. Teď ho čeká výslech Ještě předtím násilník napadl kolemjdoucího. Stav pošťáka ani kolemjdoucího není znám, uvedl britský server Daily Star.

 

Zpráva přišla méně než 12 hodin poté, co jiný útočník, který u sebe měl doklady dětského imigranta, zranil v Paříži sedm lidí. Čtyři lidé byli zranění vážně, v ohrožení života ale podle lékařů nejsou. Muž, o kterém se policie domnívá, že pochází z Afghánistánu, byl vyzbrojen nožem a železnou tyčí.

 

Útok se odehrál kolem 22:45 SELČ v 19. pařížském obvodu, napsal Le Parisien. Podle svědka útoku, kterého citovala agentura AFP, měl útočník v ruce nůž dlouhý 25 až 30 centimetrů.

 

Podle zdroje agentury AFP z vyšetřování „v tomto stádiu vyšetřování“ nelze říci, zda měl útok „teroristický charakter“.

 

loading...