Co je to Neomarxismus a odkud se tato zhoubná ideologie šíří mezi...

Co je to Neomarxismus a odkud se tato zhoubná ideologie šíří mezi lidi?

554

Poslední dobou se setkávám s tím, že novinářská obec označuje neomarxismus za nálepku (typu pravicový extrémista) a jako taková má být bezobsažná a těžce definovatelná.

 

To však není pravda, tuto ideologii lze velmi jednoduše definovat: Neomarxismus (nebo chcete-li kulturní marxismus) je ideologie, která považuje představitele většinové společnosti za utlačovatele a menšiny za utlačované. Tedy, jste-li běloch, automaticky utlačujete černocha. Jste-li křesťan, utlačujete muslimy. Jste-li heterosexuál, automaticky utlačujete homosexuály. Jste-li tradiční rodina, utlačujete bezdětné. Za většinu je pak označen i muž, protože ovládá více společenských zdrojů, než žena. Největší nepřítel je tedy muž, křesťan a heterosexuální běloch v jednom.

 

Smyslem neomarximu je boj za práva těchto „menšin“, tento boj navíc nikdy nekončí, protože asi těžko zajistíte, aby všechny skupiny byly ve společnosti zastoupeny rovnoměrně. Jak se postupem času zlepšuje postavení menšin, neomarxisté stále více tlačí na pilu a vše dosahuje až absurdních rozměrů.
Na západě se například rozšířil termín „toxická maskulinita“. Jste-li muž, pak jste automaticky jaksi toxický a důležité je Vás vyléčit. Jelikož homosexuálů je ve společnosti prostě jen kolem 4% a osob, které se cítí jako jiné pohlaví, je ještě méně už po tisíce let, ve snaze rozšířit jejich řady přišli neomarxisté s novou metodou: Každý si může zvolit pohlaví a orientaci jakou chce, můžete být třeba holkokluk nebo klukoholka, nebo asexuál, tedy osoba s odporem k sexu. Možnosti jsou nepřeberné.

 

Největším nesmyslem je tvrdit, že neomarxismus je doménou pouze levicových stran. Neomarxismus nemá nic společného s tím, jak vysoké budou například daně, tato ideologie indoktrinovala strany napříč politickým spektrem a to včetně tzv. konzervativních stran. Za stranu, která této ideologii podlehla, lze označit Německou CDU, naopak Američtí republikáni se pod vedením Donalda Trumpa této ideologii úspěšně brání. Napomáhá tomu zejména tradice konzervatismu a velké množství významných influencerů na pravici, počínaje stanicí Fox News, přes konzervativní neziskovku PragerU až k „celebritám“ typu Bena Shapira či Marka Dice.

 

Neomarxismus se na západě do společnosti rozšířil skrze humanitní obory na vysokých školách. Odtud indoktrinovaní absolventi rozšířili tuto ideologii zejména mezi novinářskou obec, do divadla, hudby a filmu. Tyto obory jsou už z 90% neomarxistické. Když se o věci zajímáte a někdo je v tomto oboru konzervativec, například herec Tim Allen, víte o tom a to už je samo o sobě děsivé. Na druhou stranu jedná se o obory, které jsou nejvíce vidět, proto je na první pohled neomarxistů více, než ve skutečnosti.

 

Osobně považuji neomarxismus za největší nebezpečí západní civilizace. A až se Vám příště někdo bude smát, že neexistuje, klidně ho odkažte na tento článek.

 

Článek vyjadřuje názory redakce
loading...