Drahoš vyhrál, ale je terčem posměchu. Proč?

Drahoš vyhrál, ale je terčem posměchu. Proč?

1279
Jiří Drahoš

Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal mandát senátora již v prvním kole. I při takto výrazném úspěchu se však stal terčem posměchu politiků.

 

Může za to zejména jeho výrok, kdy už jako zvolený senátor řekl, že zatím není jasné do jakého senátního klubu vstoupil, jako by snad čekal, který bude po druhém kole voleb největší. Tuto absolutní ideologickou vyprázdněnost komentoval bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek: „Rozmáhá se nám tu takový nešvar – jeden kandidát, nyní už politik kvůli tomu má přezdívku Mr. Nevím.“

 

A Klára Samková dodala „Sim vás, až jednou bude něco vědět, tak mě vzbuďte…“. To, že Drahoš stále není rozhodnut kritizoval například i poslanec ODS Václav Klaus ml.

 

Vysmál se mi i prezident Miloš Zeman „Panu Drahošovi mohu blahopřát už teď a jako bývalý prognostik mohou s předstihem blahopřát i dalším mým protikandidátům. Je to pro ně trošku cena útěchy. A i když nechci senátní křeslo podceňovat, nicméně když se podíváte na toto prezidentské křeslo je, přece jen poněkud masivnější“.
loading...