Aktivisté zuří: Čína prý drží v táborech milion muslimů. Děti převychovává k...

Aktivisté zuří: Čína prý drží v táborech milion muslimů. Děti převychovává k „slušnému životu“

721
Ilustrační foto

Rozpínavý islám způsobuje problémy nejen Evropě, ale dokonce i velmoci, jakou je bezesporu Čína. Ta dle svých slov bojuje s hrozbou islámského radikalismu na své západní hranici v provincii Sin-ťiang. Evropa a Čína se však liší ve způsobu řešení.

 

Dle aktivistů Čína zadržuje asi milion muslimů v převýchovných táborech. Dokonce prý odděluje děti od svých rodičů ve vzdělávacích centrech, kde z nich hodlá udělat příkladné Číňany.

 

Řada aktivistů doslova zuří, například Patrick Poon z Amnesty International řekl „Rada pro lidská práva musí čínské vládě vyslat jednoznačný vzkaz, že její systematické represe v Ujgurské autonomní oblasti, včetně svévolného zadržení až jednoho milionu lidí, musí skončit.“

 

Čína je však hrdá země a rozhodně nebude podléhat tlaku okolních států či už tak velmi promuslimské OSN, proto řev aktivistů zůstane bez reálného vlivu.

 

Zda se Čínský sociální experiment podaří uvidíme za pár desítek let, už v minulosti například dokázala ve všech směrech modernizovat Tibet. Dětí oddělených od rodičů je nám samozřejmě líto, staly se však obětí boje mezi rozpínavostí islámu a hrdou sekulární velmocí.

 


Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Jeho kopírování je bez předchozího povolení zakázáno. Sdílení je vítáno. Zdroj zde
loading...