Sedět doma na dávkách a být v pohodě? Rodina se třemi dětmi...

Sedět doma na dávkách a být v pohodě? Rodina se třemi dětmi dostane od státu přes 30 tisíc!

66203
Ilustrační foto

Systém sociálních dávek je v České Republice složitý, rozhodli jsme se i přes to zjistit, kolik peněz dostávají lidé práce se štítící. Pro výpočet, zda se vůbec vyplatí pracovat, jsme použili kalkulačku, kterou provozuje Český Rozhlas. Vyšla nám opravdu zajímavá čísla.

 

Ve výpočtu používáme rodinu o třech dětech (2, 5 a 8 let), kde ani jeden z členů domácnosti nepracuje, tedy běžný případ v komunitách nepřizpůsobivých. Oba rodiče jsou zdraví, platí nájem 10 000 a náklady na topení a plyn mají 2000. Tato rodina dostane od státu 30 623 Kč. Rozpis dávek je zde:

 

 

Pokud by jeden ze členů domácnosti začal pracovat za minimální mzdu (12 200 kč), získala by rodina dohromady o zhruba 6000 kč víc. A teď si řekněme, kdo by chodil po nocích na směny jen kvůli takovému přilepšení? A doporučení na závěr: Stát musí zásadně změnit systém sociálních dávek, aby motivoval k práci.

 


Abychom předešli nedorozuměním, dodejme, že zcela zásadně nerozlišujeme lidi podle barvy pleti, rasismus se nám hnusí. Vážíme si pracujících romských spoluobčanu a naopak si nevážíme zdravých a práce se štítících lidí z majority. Zdravý chlap má prostě makat! Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno. Sdílení je vítáno. Zdroj zde

 

 

loading...