Petříček povzbuzuje migraci ukrajinců do ČR. Je rád, že si nás vybrali....

Petříček povzbuzuje migraci ukrajinců do ČR. Je rád, že si nás vybrali. Vláda plánuje udělit až 40 000 víz ročně!

988
Ministr zahraničí Petříček na Ukrajině. Zdroj Twitter

Ministr zahraničí ČR se při návštěvě Kyjeva zase předvedl! Nejprve potvrdil, že ČR stojí plně za Ukrajinou ve sporu s Ruskem. Na tiskové konferenci navíc nepadlo ani slovo o zločinech banderovců, kteří mají na Ukrajině nově status válečných veteránů.


Petříček se rozhodl navštívit i přístav Mariupol, který je v těsné blízkosti sporného území Doňecké republiky, kterou nemá Ukrajinská vláda pod kontrolou. To by mohlo být z Ruské strany považováno za provokaci.


Daleko závažnější je však dle nás skutečnost, že ČR přijímá každý rok 21 000 ukrajinců na většinou podřadné práce. Vláda prý chce počet ročních víz pro „novodobé otroky“ z Ukrajiny zdvojnásobit, což by v dlouhodobém horizontu mohlo znamenat zhoršení bezpečnostní situace u nás. Už teď se lidé v mnohých oblastech s vysokou koncentrací cizinců bojí večer vycházet ven. Lidé z Kvasin a Mladé Boleslavi by mohli vyprávět.


Promigrační Petříček k tomu uvedl „Jsem rád, že Ukrajinci našli v naší zemi nový domov,“Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...