Politicky angažované školství: Masarykova univerzita ocenila Kisku, českého prezidenta ani nepozvala

Politicky angažované školství: Masarykova univerzita ocenila Kisku, českého prezidenta ani nepozvala

327

Rektor Masarykovy Univerzity, bývalý komunista a „aktivista“ v SSM, v současnosti senátor za TOP 09 Mikuláš Bek, přetvořil Masarykovu univerzitu na politicky angažovanou organizaci.


Školství, jakkoliv by mělo být oproštěné od politiky, se dnes chová přesně opačně. Vrcholní představitelé univerzit hlasitě prezentují své politické názory a dokonce kandidují do politických funkcí! Tak se stalo, že prezident ČR nebyl pozván na oslavy Masarykovy Univerzity, ta si našla vlastních prezidenta, slovenského Kisku, kterému dokonce udělila ocenění.


V tomto kontextu je nutné upozornit, že důvodem dnešního marasmu západní Evropy je ten, že neomarxismus obsadil v hlavách učitelů vysoké školství, odtamtud se rozšířil v indoktrinovaných žácích do ostatních typů školství, kde ovlivňoval běžné občany.


V USA jsou konzervativní žáci na vysokých školách zcela ojedinělí a pokud se koná přednáška konzervativce či pravicového myslitele, zvedne se velká vlna odporu a dochází i k rabování.


Je tedy rozhodně nutné uchovat na vysokých školách názorovou pluralitu, i euroskeptici by měli mít právo prezentovat své názory. Nejdůležitější však je, aby si rektoři a vrcholní představitelé škol vybrali, zda kariéru ve školství, či v politice. Je nepřípustné, aby představitel univerzity seděl na politickém křesle v senátu.Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...