Profesor Větvička naznačuje: Afričané se množí jak vačice, do Evropy se všichni...

Profesor Větvička naznačuje: Afričané se množí jak vačice, do Evropy se všichni nevejdou

2877
"Běženci" na lodi neziskovky open arms.

Botanik profesor Václav Větvička se vyjádřil na téma trvale udržitelného rozvoje. Na světě prý neexistuje obratlovec, který se tolik přemnožil, jako lidé. Evropa je sice nejhustěji obydlený kontinent, ale má již celkem stabilní počet obyvatel.


Nejzoufalejší situace je prý v Africe a v Asii, kde se počet obyvatel zvyšuje geometrickou řadou, Afrika má nyní přírůstek zhruba 50 milionů lidí ročně.


Profesor také nevěří zeleným aktivistům, že opravdu bojují za udržitelný rozvoj, protože v tom případě by museli cílit na ty, co se reprodukují jako vačice. Ti je však naopak chrání a zajišťují všemožnou rozvojovou pomoc, která populační explozi v Africe ještě zhoršuje. Domnívá se tedy, že celé ekologické běsnění je pouze moderní náboženství, které má sjednotit globalizovaný lid.


Za zásadní řešení migrační krize považuje právě snížení populačního nárůstu v Africe, což je rozhodně smysluplnější, než je přesun do Evropy, nejhustěji zalidněného kontinentu.


Zásadní problém začíná být také styl života. Díky naší vynalézavosti jsme si zlepšili život, problém však je, že zmíněné národy a etnika chtějí tento styl života také užívat, aniž by se o něj oni sami či jejich předci zasloužili. Myslí si, že je jejich právo žit jako my a že jim to musíme zajistit.Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno.

loading...