Vláda ví jak zlevnit mobilní služby

Vláda ví jak zlevnit mobilní služby

276


Jak známo, ceny mobilních služeb jsou u nás extrémně drahé. V porovnání s okolními zeměmi je to až zarážející. Například v sousedním Polsku může zákazník získat u Vodafonu tarif s neomezeným voláním po celé EU a ještě s 5 GB dat v přepočtu za pouhých 241 korun. U nás u stejného operátora stojí tarif s neomezeným voláním a s 4 GB dat 799 korun a pozor, to ještě voláte neomezeně pouze v ČR. A to ještě není všechno. V Itálii operátor Iliad nabízí svůj tarif s neomezeným voláním a 30 GB dat za 6 eur, což je asi 150 korun


Podle ministryně průmyslu a obchodu, pod které mobilní služby spadají, si za to můžeme sami. Paní ministryně Nováková totiž tvrdí, že tím, že máme drahá data, se hojně využívá volného připojení na wifi. Čím méně tedy využíváme placených dat, tím pomáháme k tomu, aby byla drahá, překvapivě odhalila příčinu drahých tarifů u nás.


Ano, za drahá data si můžeme pouze a jenom my. Čím bychom je víc používali, naši skvělí operátoři by ihned data zlevnili ! Sami vidíte, jaká je to pitomost. Paní ministryně, která by měla hájit zájmy občana České republiky hájí zájmy operátorů, kteří svoje zisky posílají do zahraničí.


Argumentace paní ministryně pokulhává za realitou. Když budeme více jezdit autem a tím čerpat víc pohonných hmot, zlevní se benzín? Asi těžko!Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...