Blížící se zpomalení ekonomiky může mít pro české důchodce fatální následky

Blížící se zpomalení ekonomiky může mít pro české důchodce fatální následky

451


Důchody v Česku se stávají velkým problémem, který v následujících letech může být ještě palčivější. Zatímco v letošním roce si starobní důchodci polepšili zhruba o 900 korun měsíčně, v příštím roce to bude o poznání méně. Za touto prognózou stojí plánované zpomalování růstu výdajů na valorizaci.


Zatímco se naší ekonomice daří, důchody čeká pravý opak. Potíž je hlavně v tom, že penze rostou mnohem pomaleji, než mzdy.


Navzdory ekonomickým odhadům, které jsou pro letošní rok ještě příznivě, dostanou důchodci přidáno jen zhruba 700 korun, což je méně, než bylo loni po ekonomicky silném roce.


Velkým strašákem ekonomů je blížící se ekonomická krize. Ta by mohla mít v následujících letech podobný charakter, jako ta před deseti lety. Zdražení spotřebního zboží a výdajů na služby a léky může v praxi znamenat, že zvýšení penze o odhadovaných 700 korun nemusí stačit ani na to, co si důchodci za svoji penzi mohli koupit dnes.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde

loading...