Odešla do islámského státu, teď radikální muslimka prosí, aby ji přijali zpět...

Odešla do islámského státu, teď radikální muslimka prosí, aby ji přijali zpět do Německa

1154
Ilustrační foto

19ti letá Leonora se před čtyřmi lety přidala k teroristické skupině Islámský stát. Jak se tato militantní struktura rozpadla a kurdové osvobodili poslední bašty, Leonora, celá zahalená v černém jen s dírou na oči, vyjádřila prosbu, aby se mohla vrátit zpět domů, do Německa. Povídá přitom svůj příběh.


Dívka přišla do Sýrie ve svých patnácti letech, jen dva měsíce poté, co konvertovala k islámu. Tři dny na to se vdala za německého islámského radikála Martina Lemkeho. Byla jeho třetí ženou.


Nejprve žila ve městě Rakka, které fungovalo jako centrála Islámského Státu. Leonora prý fungovala zejména jako žena na domácí práce, vařila a uklízela. Její muž pracoval jako člen obávané náboženské policie. Když město Rakka padlo, stěhovali se z města do města a ustupovali tak frontě.


Nakonec bojovníci Islámského státu své ženy opustili. Radikál Martin Lemke byl již dopaden. Leonora se teď domáhá cesty zpět do Německa za svojí rodinou, to se ale zdráhá ženy radikálů přijímat, představují vysoké riziko pro společnost. Radikálních žen se chtějí zbavit i kurdové, kteří území, na kterém ženy pobývají, ovládají.Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde a zde.

loading...