Rumunsko kritizuje EU, že mlčí k brutálnímu násilí páchaném na žlutých vestách...

Rumunsko kritizuje EU, že mlčí k brutálnímu násilí páchaném na žlutých vestách ve Francii

1242

Rumunská premiérka Viorica Dăncilă kritizovala EU za to, že mlčí k situaci ohledně násilí páchaném Francií na příslušnících hnutí žlutých vest. Řekla doslova „Nikde jsem nezaznamenala žádnou reakci. Je to dvojí metr. Neslyšela jsem nikoho v Evropském parlamentu říkat: ‚Chceme od Francie řešení'“.


Rumunsko je rozčílené, protože čelí vyšetřování ze strany EU ohledně korupce, stejně jako sousední Bulharsko, zatímco Francie si bez povšimnutí Unie mlátí vlastní obyvatele.


Podobná situace nastala před časem ve Španělsku, kdy tamní policie brutálně mlátila účastníky referenda o odtržení Katalánska. Evropská Unie dělala, že problémy nevidí a nereagovala.


Terčem kritiky a vyšetřování se stávají velmi často země bývalého východního bloku, což může vzbuzovat dojem dvojího metru. Vyšetřování čelí Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko či Polsko.


Za nedodržování schodku rozpočtu čelí možným problémům zase Itálie, která má euroskeptickou vládu, zatímco Francie bez povšimnutí EU stejné podmínky taktéž nedodržuje.Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno. Sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...