Zahradil: ČSSD a TOP 09 by měli mít společnou kandidátku do eurovoleb,...

Zahradil: ČSSD a TOP 09 by měli mít společnou kandidátku do eurovoleb, mají stejnou zahraniční politiku

231
Jan Zahradil

Matador zahraniční politiky Jan Zahradil z ODS zažil nepříjemnou hádku, kdy se do něj na Twitteru pustili zástupci eurohujerských stran CSSD a TOP 09.


Zahradil napsal, že je ODS něco jako střední cesta mezi dvěma extrémy: Antievropským v čele s SPD a jádrem (rozuměj eurohujeři pozd. red.). To se ale nelíbilo Tomáši Prouzovi, nekritickému obdivovateli EU a státnímu tajemníkovi pro Evropské záležitosti za ČSSD z dob Bohuslava Sobotky.


Ten napsal: „Jan královna Koloběžka I. Zahradil: dejte nám všechny výhody, pusťte nás na svůj trh, posílejte nám peníze – ale do ničeho nám nemluvte a fakt nečekejte, že my budeme dělat nějaké kompromisy v zájmu celku či dokonce za něco vezmeme zodpovědnost,“ což mu Zahradil oplatil slovy, že členství v tvrdém jádru EU, které Prouza prosazuje, není povinné a ani není podmínkou pro přístup na trh či čerpání dotací.


Lidé prý podle Prouzy oceňují proevropskou politiku ČSSD a také politiku, kterou prosazuje ministr Petříček. Tomu se Zahradil vysmál, protože výsledky ČSSD rozhodně svědčí o opaku.


Pak přišel socialistovi na pomoc Miroslav Kalousek, který označil Evropskou politiku ODS, tedy využívat výhody, ale nic nedávat na oplátku, za špatnou.


Zdá se, že mít většinu ČSSD a TOP 09, už by jsme tu měli migranty z kvót. Zahradil vše zakončil myšlenkou, že by bylo dobré, kdyby ČSSD a TOP 09 měli společnou kandidátku do eurovoleb, protože mají 100% stejnou zahraniční politiku.Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...