Zdeněk Svěrák varuje: Neurvalci chtějí naši zem vytrhnout z Evropské Unie

Zdeněk Svěrák varuje: Neurvalci chtějí naši zem vytrhnout z Evropské Unie

4291
Zdeněk Svěrák. Zdroj: Wikipedia

Europoslanec za TOP 09 a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer vyzpovídal herce Zdeňka Svěráka na téma demokracie, EU a rozdělení společnosti.


Svěrák si myslí, že je česky člověk zvyklý stále na něco nadávat a prý se nechá zmást řečmi o tom, že je EU byrokratický moloch. Prý si neuvědomujeme, že jsme se dobrovolně vzdali svojí suverenity a je to logické, prý se musíme přizpůsobit názoru většiny.


Po minulých volbých se dle Svěráka dostali na výsluní neurvalci, kteří nás prý pod rouškou vlastenectví chtějí vytrhnout z Evropské Unie. Svěrák si myslí, že když z Unie vystoupíme, pošlapeme to, za co praví vlastenci umírali, tedy demokracii. Jako by snad neexistovala demokracie bez EU.


Síly zla se prý snaží rozdělit zemi, aby ji mohly odvládnout. Tyto síly zla prý stojí za zvolením Trumpa i za brexitem. Česky prezident dle Svěráka podporuje rozdělení společnosti a vymyslel termín „Pražská kavárna“, kam se Svěrák řadí.



Jedná se o názorový článek redakce megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...