Nelze dopustit rozpad EU, hříme Štětina

Nelze dopustit rozpad EU, hříme Štětina

375


Zakladatel hnutí Evropa společně a lídr kandidátky pro volby do Evropského parlamentu (EP) Jaromír Štětina na páteční tiskové konferenci prohlásil, že Evropská unie je významně ohrožena zvenčí i protievropskými silami zevnitř. „Jeho“ hnutí chce, podle vlastních slov, zachovat jednotu unie a zachránit ji.


Europoslanec Štětina je místopředsedou Výboru pro obranu a bezpečnost EP. Chtěl by podniknout kroky k tomu, aby ustal konflikt na Ukrajině. Kromě toho podle něj není možné dopustit rozpad EU, neboť je garantem míru.


Štětina byl před pěti lety do Evropského parlamentu zvolen za TOP 09, v prosinci ale oznámil vznik vlastního hnutí. S TOP 09 se rozešel kvůli rozporům se současným vedením strany.


Snaha o záchranu Evropské unie je zřejmá, avšak reálně průzkumy hovoří o tom, že žádné z nových politických subjektů, mezi které hnutí Evropa společně patří, nedosáhnou na pěti procentní hranici potřebnou pro vstup do Evropského parlamentu.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...