Nevpuštění člena ruské delegace do ČR je podle Zemana hloupá provokace

Nevpuštění člena ruské delegace do ČR je podle Zemana hloupá provokace

187
Prezident Miloš Zeman


Podle serveru Deník N nevpustily české úřady do Česka jednoho člena delegace ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova, který v pondělí přiletěl na návštěvu České republiky. Podle serveru je tento člen ruské delegace na seznamu nežádoucích osob a je spolupracovníkem ruských tajných služeb.


Prezident Miloš Zeman považuje nevpuštění člena ruské delegace do Česka za hloupou provokaci. Může to narušit hospodářskou spolupráci. Zeman doslova prohlásil: „Vím, že ruská delegace dokonce uvažovala, že se otočí a vrátí se zpátky. A protože tady byla mezivládní komise, která má pro dobré hospodářské vztahy svůj význam, tak by to na dlouhou dobu narušilo hospodářskou spolupráci.“


Moskva považuje rozhodnutí českých úřadů o nevpuštění člena ruské delegace za neopodstatněné.V pátek to uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Podle ní nezůstane toto rozhodnutí bez odezvy.


Podle Deníku N je mužem, který nebyl do Česka vpuštěn, někdejší dlouholetý pracovník ruského velvyslanectví v Praze Andrej Kuzněcov. Na seznam nežádoucích osob se Kuzněcov dostal již v době, kdy pobýval v Praze. Naposledy byl v Česku na jaře loňského roku, ale tehdy nebyl vyhoštěn kvůli obavám z odvetných opatření Ruska.


Prezident Zeman to okomentoval slovy: „Jsou lidé, kteří neumějí nic jiného, než dělat hloupé provokace. Nemávněme nad tím rukou. Ptejme se, kdo škodí a kdo prospívá ekonomických vztahům, ať už z jakoukoliv významnou zemí.“Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu bez předchozího povolení je zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...