Poslanec Ondráček soptí kvůli NATO, kterou označuje za agresivní pakt.

Poslanec Ondráček soptí kvůli NATO, kterou označuje za agresivní pakt.

205


Česká republika si včera připomněla 20. výročí vstupu do NATO. Na Pražském hradě se slaví, naproti tomu komunistický poslanec Zdeněk Ondráček tvrdí, že Severoatlantická aliance je agresivní pakt a proto není co slavit.


Ondráček říká: „Je mi smutno z toho, že tady společně s balkánskou řeznicí oslavujete 20 výročí vstupu do válečného agresivního paktu NATO.“ Ondráček naznačuje roli tehdejší ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové při řešení tzv. Kosovské otázky, která nakonec vyústila v březnu 1999 bombardováním Kosova i Srbska.


Ondráček zdůraznil, že bombardování Kosova a Srbska bylo bez rezoluce OSN. „Tedy akt vojenské agrese,“ dodal. „Náš národ byl vstupem do NATO zatažen do vojenské agrese proti slovanskému lidu Srbska. I na našich rukou je tak jejich krev,“ dodal Ondráček.


Tehdejší prezident Václav Havel se podle komunisty provinil tím, že mlčel. „Havel byl tenkrát na západě ikona. Kdyby tehdy jen řekl, že s tím máme problém…, ale on zbaběle mlčel a pak pindal, že to bylo v podstatě humanitární bombardování. Tehdy zemřelo několik tisíc lidí, ale koho by v NATO zajímaly oběti z řad civilistů, žen a dětí,“ vysvětluje svůj názor Ondráček.


Komunistický poslanec Ondráček za minulého režimu působil u Veřejné bezpečnosti. Po zásahu Pohotovostního útvaru VB v lednu 1989 proti demonstrantům během tzv. Palachova týdne Ondráček přiznal, že tehdy mlátil lidi a obuškem uhodil i dívku. Díky tomu dostal přezdívku „mlátička.“Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...