Absolutní nezájem běžných lidí o senát pravdoláskařům vyhovuje! Vítězný Smoljak získal v...

Absolutní nezájem běžných lidí o senát pravdoláskařům vyhovuje! Vítězný Smoljak získal v druhém kole jen necelých 7% hlasů oprávněných voličů.

289
Valdštejnský palác v Praze na Malé Straně - sídlo Senátu PČR


Vítězem druhého kola doplňovacích voleb do Senátu ve volebním obvodu Praha 9 se stal kandidát hnutí STAN David Smoljak. Porazil se ziskem 59,5 procenta hlasů Jana Jarolíma, kterého nominovala ODS.


Díky Smoljakově vítězství bude mít STAN v horní komoře s 19 členy nejsilnější senátorský klub. Smoljak, jinak syn známého režiséra a cimrmanologa, nahradí v Senátu Zuzanu Baudyšovou (za ANO), která ze zdravotních důvodů rezignovala.


Volební účast ve druhém kole byla velmi nízká. Dosáhla 11,45 procenta. V Praze 9 mohlo hlasovat přes 104 tisíce voličů, k urnám ale přišlo kolem 19 tisíc a ve druhém kole dokonce jenom necelých 12 tisíc voličů.V Senátu chce Smoljak podporovat vyšší rozpočtové určení daní pro malé městské části a obce. Teď jsou podle Smoljaka zoufale závislé na dotacích z centra. Taky chce bojovat za postavení tranzitního okruhu kolem Prahy, hrozí totiž prý dopravní kolaps.Jedná se názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde a zde.

loading...