„Neomarxisté“ z ČSSD se spojí s „euroliberály“ z ODS kvůli odvolání Klause?

„Neomarxisté“ z ČSSD se spojí s „euroliberály“ z ODS kvůli odvolání Klause?

177


Sněmovní klub ODS navrhl odvolání Václava Klause mladšího ze školského výboru, kterému předsedá. Podle občanských demokratů by ho měl nahradit Karel Krejza. Členové školského výboru na začátku dubna nezvolili novým předsedou kandidáta klubu ODS Martina Baxu. Předsedou nadále tedy zůstává Václav Klaus mladší.


Na pomoc sněmovnímu klubu ODS přispěchal i poslanec ČSSD Petr Dulínek, který navrhl, aby byl na program schůze dolní komory zařazen i bod, který by požadoval do dvou týdnů zvolit nového předsedu školského výboru.


Z našeho pohledu není udržitelné, aby byl předsedou školského výboru někdo, jako je Václav Klaus mladší,“ zdůvodňoval Dolínkův návrh na tiskové konferenci před schůzí Sněmovny předseda poslanců ČSSD Jan Chvojka. Klaus se podle něho některými svými výroky dostal mimo standardní poměry ve Sněmovně.


KSČM při hlasování o návrhu ČSSD na odvolání Klause nechá rozhodnutí na jednotlivých poslancích. Podle předsedy poslaneckého klubu Pavla Kováčika nemají komunisté na setrvání Klause v čele výboru jednotný názor. Od některých poslanců zaznívalo vyjádření, že bývalý člen ODS řídil výbor s odbornou erudicí.


ODS nově navrhuje Klause ml. z výboru zcela odvolat. Sněmovní plénum by se mělo návrhy na změny ve sněmovních orgánech zabývat ve středu. Sněmovna by mohla ve středu hlasovat také o návrhu hnutí SPD, které chce ze sněmovních orgánů odvolat Lubomíra Volného, Mariana Bojka a Ivanu Nevludovou. Trojice poslanců vystoupila z hnutí Tomia Okamury v polovině března.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde a zde.

loading...