Svoboda slova? Češi, kteří tvrdili, že požár Notre-Dame založili muslimové, mohou jít...

Svoboda slova? Češi, kteří tvrdili, že požár Notre-Dame založili muslimové, mohou jít až na dva roky do vězení.

2761


Chvíli poté, co v Paříži vypukl ničivý požár slavné katedrály Notre-Dame, se na internetu začalo spekulovat, co může být jeho příčinou. Někteří lidé již mají jasno. Za vše prý mohou muslimové. Někteří zašli ve svých spekulacích ještě dál a tvrdí, že jde o pomstu křesťanům za útok na mešitu v novozélandském Christchurch.


Poslanec Lubomír Volný (dříve SPD) na svém facebookovém profilu prohlásil „Plameny ještě nepřestaly devastovat historický svatostánek kdysi hrdé země a její úřady již mají jasno, že se jedná o nehodu. Já tedy ne. Nebudu světu pokrytecky lhát,“ zdůraznil Veselý.


„Katastrofu takovýchto rozměrů, při použití restaurátorských a bezpečnostních norem na úrovni 21.století považuji v technologicky vyspělé zemi jako je Francie, za prakticky nemožnou a načasování na Velikonoce za plánované,“ prohlásil dále Veselý.


Policie však varuje. Podobné útoky mohou být vyhodnoceny jako nenávistné a rasistické nebo jako šíření pomluv. Za to hrozí autorovi až dva roky vězení. Policejní prezident Jan Švejdar zdůraznil, že policie nebude tolerovat žádné projevy souhlasu s terorismem, extremismem nebo podněcování nenávisti. A co takhle svoboda slova pane policejné prezidente?Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde a zde.

loading...