To budou jatka! Konečně se dočkáme konzervativní pravicové euroskeptické strany! Připravuje ji...

To budou jatka! Konečně se dočkáme konzervativní pravicové euroskeptické strany! Připravuje ji Klaus ml. a Pehe s Gazdíkem už to komentují.

2339
Václav Klaus ml.


Poslanec Václav Klaus ml. chystá po vyloučení z ODS novou stranu. Vyloučen byl v březnu kvůli názorovému rozchodu se stranou. V senátních volbách třeba podpořil kandidáta SPD Ladislava Jakla proti kandidátovi ODS Vladimíru Kratinovi. Poslední kapičkou bylo jeho přirovnání při schvalování zákonů daných unijními předpisy k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů.


Proslýchá se, že ve straně bude i poslancův otec a bývalý prezident Václav Klaus. Exprezident a bývalý předseda ODS nebude, podle vyjádření jeho syna, nějakou výraznější tváří strany. „Bude mít emeritní roli. Přece jen už je mu 78 let,“ zdůvodnil Václav Klaus mladší.


Jedním ze stěžejních témat nové strany bude podle serveru Blesk.cz rodina. Klaus mladší chce také více oslovovat občany v malých vesnicích. „Máme sice program hotový a dolaďujeme na něm jen detaily, ale nechci o něm dopředu hovořit. Bylo by to neprofesionální,“ uvedl Klaus mladší.


Do „své“ strany chce Klaus mladší přilákat poslance z ODS nebo SPD. „Nemám obavy z toho, že by za ním odešli poslanci z našeho klubu,“ reagoval na Klausovo vyjádření předseda ODS Petr Fiala.Autor Miloš Dvořák. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...