Červnová atomovka! Klaus získal pro svou novou stranu už 10 politiků, dokonce...

Červnová atomovka! Klaus získal pro svou novou stranu už 10 politiků, dokonce i z Top 09. Představení se blíží.

514


Václav Klaus mladší si nedávno postěžoval, že bude těžké sehnat vhodné politiky pro svou nově vznikající stranu. Nyní se zdá, že se karta začíná obracet. S rozjezdem strany mu totiž může vypomoci až deset politiků.


Václav Klaus mladší oznámil, že program a název své strany představí 10. června. Jména svých možných spolupracovníků však zatím neprozradil. „Půjde o lidi ze sněmovny a Senátu, starosty i místostarosty. Podpoří ho někteří členové soukromníků, svobodných, Realistů, TOP 09, ODS,“ řekl Hospodářským novinám Václav Klaus ml.


Odtajnil ale, že v jeho nové straně se bude angažovat i jeho otec, exprezident Václav Klaus. Spolupráci potvrdila i poslankyně Zuzana Zahradníková Majerová, která nedávno odešla z ODS.


Podle Hospodářských novin se spekuluje o nezávislém senátorovi Ivo Valentovi, který je v tuto chvíli členem senátního klubu ODS. Na svou stranu by se mohl Klaus pokusit získat i senátorku Jitku Chalánkovou, která byla v minulosti členkou TOP 09 a stranu opustila v červnu 2018.Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.

loading...